Tagi:

The Wish List – projekty marzeń od znanych i wybitnych projektantów wnętrz

Terence Conran to wybitny londyński designer i współzałożyciel firmy Benchmark. Zapytał on swoich znajomych i równie wybitnych projektantów o to, jaki przedmiot zawsze chcieliście mieć w swoim domu, ale nigdzie nie mogli go znaleźć. Tak zrodziła się inicjatywa „The Wish List”. Młodzi projektanci przy wsparciu Stowarzyszenia Handlowego Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) i firmy Benchmark Furniture zaprojektowali i wykonali produkty, spełniając marzenia starszych kolegów.

biurko

Sebastian Cox zaprojektował biurko „Getting away from it All” dla Terence’a Conrana. Marzeniem designera był gabinet pracy, który zapewni mu spokój i skupienie.

stołek kuchenny

Felix de Pass stworzył dla Alison Brooks stołek kuchenny. Projektantka chciała dostać mebel, który będzie pasował do niemal każdego pomieszczenia.

temperówka

Norman Foster zażyczył sobie temperówkę do ołówków w trzech rozmiarach, z pojemnikiem na ostrużyny, którą można postawić na biurku. Norie Matsumoto stworzył dla niego projekt „Tulipifera”.

karafka

Karafka Ves-El powstała na życzenie Zahy Hadid. Gareth Neal nawiązał do płynnej linii budynków projektowanych przez architektkę i stworzył dla niej cacko z dębu amerykańskiego.

leżak

Allen Jones chciał dostać fotel wypoczynkowy o antropomorficznej formie. Lola Lely zaprojektowała dla niego szezlong „The Hole Chair”.

patera

Amanda Levete zawsze marzyła o paterze na owoce, która nadawałaby się na jej blisko pięciometrowy stół. Win Assukal wykonał ją z orzecha amerykańskiego.

zestaw

Studio Areti stworzyło z kolei zestaw „Room” do nowo budującego się domu Johna Pawsona.

stół

Alex de Rijke zawsze chciał mieć okrągły stół, który będzie wyglądał tak, jakby był wykonany z jednego kawałka drewna. Jego marzenie spełniło studio Barnby & Day.

drabina

Richard i Aba Rogersowie zażyczyli sobie drabinę, na której szczycie mogliby w komfortowych warunkach pisać, pracować i jeść.  Xenia Moseley w odpowiedzi na ich prośbę stworzyłą „The ladder that likes the wall”.

altana ogrodowa

Nathalie de Leval wykonała z kolei altanę ogrodową dla Paula Smitha.

Wszystkie eksponaty można było oglądać w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie od 13 września do 24 października 2014 r.

Źródło zdjęć: americanhardwood.org

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE