Tagi:

10 nowoczesnych jadalni w stylu skandynawskim

Nie tylko salon może być centralnym punktem domu. Co powiecie na to, aby uczynić nim jadalnię? To tutaj goście delektują się starannie przygotowanymi posiłkami, przyjaciele relaksują się podczas swoich spotkań, a rodzina zbiera się wieczorem do omówienia ważnych spraw z całego dnia. 

Główną przestrzeń w mieszkaniu tradycyjnie kojarzymy z dużym pokojem, gdzie domownicy najczęściej spędzają czas na oglądaniu telewizji. Zwyczaj ten, nie jest jednak najlepszym sposobem na dobre relacje pomiędzy domownikami. W krajach skandynawskich nie salon, a jadalnię traktuje się jako serce domu. Duży stół z kilkoma krzesłami, staje się okazją do wspólnych spotkań i spędzania cennych chwil w gronie najbliższych. Czerpiąc inspirację z panującego tam obyczaju, przygotowaliśmy zestawienie 10 wspaniałych przykładów jadalni w stylu skandynawskim, który może przybierać różne oblicza. Od dominującego rustykalnego uroku, do praktycznego minimalizmu – najważniejsze, aby jadalnia była przyjazna, inspirująca i zrzeszająca swoją pozytywną atmosferą przebywających w domu ludzi.

Ta jadalnia jest prosta i monochromatyczna jednak bardzo przyjazna. Wpływ na całokształt efektu mają jasne ściany i podłoga, oraz okno wpuszczające dużą ilość dziennego światła. Czarne, mocne dodatki dodają przestrzeni ciekawszego charakteru.

checkered-scandinavian-dining-room-decor

W tym pomieszczeniu wszystko jest niskie, aby nie przesłaniać wspaniałego widoku z okna. Istotną część aranżacji stanowią niewykończone drewniane nogi stołu, które dobrze komponują się z jasną podłogą.

artistic-scandinavian-style-dining-room

Najciekawszy punkt aranżacji stanowi tu kominek o minimalistycznej, nowoczesnej formie. Elementy wystroju zaprojektowali znani designerzy: krzesła Jacobsen’s Drop zestawiono z siedziskiem Wegner’s CH33 i orygnialnym oświetleniem Søren Rose.

chic-scandinavian-dining-room-style

Klasyczne skórzane meble wyróżnia się na tle minimalistycznych, białych powierzchni. Komplet brązowych krzeseł jest doskonałym przykładem połączenia nowoczesnej formy i klasycznych materiałów, zaś fotel w kształcie motyla stojący samotnie w tyle pomieszczenia stanowi dodatkową, ciekawą dekorację.

classic-vs-modern-scandianvian-dining-room

Okna z pozycji narożnej dają maksimum światła co sprawia, że to pomieszczenie jest niezwykłe jasne i przyjazne. Ciekawy efekt, tworzy połączenie wzorzystego dywanu z jasnymi panelami, które biegną w opozycyjnym kierunku.

beautiful-scandinavian-dining-rooms

Obydwa komplety krzeseł –  zarówno niższe jak i wyższe, które widoczne są w tej jadalni zaprojektował duński designer Hans Wegner. Wesoła grafika wisząca nad stołem jest dziełem Arne Jacobsen.

classic-scandinavian-dining-room-style

Główną siłą aranżacji tej jadalni jest moc różnorodnych dodatków. Grafiki, ceramika i inna ozdoby na półkach dobrze komponują się z oryginalnym kloszem lampy, tekstyliami, czy roślinami.

wood-and-white-nordic-dining-decor

Ta wyjątkowo rodzinna jadalnia składa się głównie z wyposażenia pochodzącego z IKEI. Klasyczne drewniane meble, prosta sofa, pasiasty dywanik i kolorowe dodatki kreują ciepłe i fantazyjne wnętrze, idealne do spędzania wolnych chwil.

ikea-dining-room-ideas

Tą szarą i surową jadalnię rozświetlają drewniane krzesła o fantazyjnej formie. Zaprojektował je wspomniany wcześniej duńskie designer Hans Wegner.

grayscale-scandinavian-dining-room

Grube, drewniane panele oddzielają odrębną część jadalni od reszty pomieszczenia. Najciekawsze elementy, które pobudzają przestrzeń to żółte akcenty zastosowane na ścianach, poduszkach czy krzesłach.

yellow-and-white-scandinavian-dining-decor

Źródło: home-designing.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE