Aranżacja sypialni – jaki dobrać oświetlenie i lampy, aby wprowadzić niepowtarzalny klimat?

Sypialnia to miejsce szczególne. Od jej wystroju zależy efektywność snu i wypoczynku. Warto więc przykuć szczególną uwagę do aranżacji jej wnętrza. Pomieszczenie to powinno sprzyjać aurze intymności i relaksu. Odpowiedni klimat uzyskamy nie tylko dzięki stylowym meblom i dodatkom, ale również oświetleniu. Jakie lampy wprowadzą intymny charakter, a jakie sprzyjać będą efektywnemu relaksowi?

Główne oświetlenie sypialni

Powszechnie panuje przeświadczenie, że niezbędnym elementem oświetlenia każdego pomieszczenia jest lampa zamocowana na środku sufitu. Nic bardziej mylnego. W przypadku sypialni warto zrezygnować z takiego oświetlenia, ponieważ umocowany nad łóżkiem żyrandol, będzie wprowadzał poczucie dyskomfortu podczas wypoczynku. Obecnie najmodniejszym trendem jest punktowe oświetlenie, które dostarczy wystarczających strumieni światła, aby oświetlić całą sypialnie.
Świetnie sprawdzą się kinkiety umieszczone symetrycznie w okolicach łóżka. Jeżeli ich strumienie światła skierowane będą ku górze, pomieszczenie zyska optycznie na przestrzeni. Bardzo modne, szczególnie w przypadku pomieszczeń nowoczesnych, są kinkiety LED w formie tabletu. Możliwość regulowania płytki z oświetleniem daje duże pole do popisu, w kwestii stwarzania klimatu w pomieszczeniu. W przypadku, kiedy sypialnia pełni funkcję nie tylko wypoczynkową, ale wykorzystywana jest także do pracy, warto zamontować kinkiety techniczne, których natężenie światła jest nieco większe.

kinkiet1

Kinkiet Astro – Delphi single

Lampy nadające intymności w sypialni

Do budowania intymnego nastroju w sypialni najlepszym rozwiązaniem będą lampki, których strumienie skierowane są ku dołowi. W tym przypadku również dobrym pomysłem są kinkiety, ale tym razem zaopatrzone w stylowe klosze. Dzięki nim strumień światła zostanie stłumiony, nadając przytulnego charakteru w sypialni. Fanom stylu klasycznego polecamy lampy podłogowe z abażurem, których potencjał zostanie najlepiej wykorzystany, jeżeli usytuowane zostaną w rogu sypialni. Warto wybierać takie, których klosze nie będą za bardzo przepuszczać światła. Atmosfera intymności – zagwarantowana.

lampa-podlogowa1Lampa podłogowa Maxlight – Napoleon

Oświetlenie nocne

Najpopularniejszym rozwiązaniem są lampki nocne ustawione na szafce tuż przy łóżku. Decydując się na nie wybieraj takie, które posiadają klosz. Dzięki temu strumień światła nie będzie raził osoby śpiącej obok. Coraz modniejsze stają się kinkiety z abażurem, zamocowane w okolicach łóżka, o których już wspominaliśmy. Mogą pełnić funkcję zarówno głównego oświetlenia sypialni, jak i oświetlenia nocnego. Pamiętaj, że wszystko zależy od natężenia światła.

lampka2Lampka Maxlight – Olsen

Aby relaks i wypoczynek był efektywny, ważna jest harmonia i ład, także w kwestii oświetlenia. Postaw na symetrię i równowagę. Klimat intymności podkręcą ciepłe barwy oświetlenia. Wybieraj takie, którego natężenie nie przekracza 6000 K. Stosując się do tych drobnych wskazówek, stworzysz ze swojej sypialni funkcjonalne, ale i spójne wizualnie wnętrze pomieszczenia.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE