Tagi:

Architektura z pasją. Projekty wnętrz studia Makhno

Tradycje łączą z nowoczesnością, a artystyczne wizje z funkcjonalnością. Architekci z zespołu Makhno zajmują się projektowaniem w wielu aspektach od opracowania pomysłu, poprzez koncepcję, aż do realizacji. W ich pracach najważniejszy jest klient, zilustrowanie jego wartości oraz indywidualnych potrzeb. 

Biuro architektoniczne Makhno znajduje się na Ukrainie, lecz prowadzi działania globalne: pracowali w Niemczech, Wielkiej Brytani, USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Portugalii, czy Chinach. Zainteresowani współpracą z pracownią są różni, ale mają wspólny mianownik, są to osoby odważne, wpływowe i nowoczesne. Chcą wyprzedzać trendy i pracować z najlepszymi. Wśród klientów znajdziemy: biznesmenów, celebrytów, firmy IT ,banki, agencje kreatywne, sklepy, restauracje, międzynarodowe firmy, ośrodki edukacyjne, czy inne instytucje publiczne. ”Tworzymy energiczną i żywą architekturę, miejsca, do których pragnie się wrócić” – określają sami siebie artyści.

Założyciel i pomysłodawca biura Makhno to Sergey Machno. Jest absolwentem Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury oraz Academic School of Design w Moskwie. W 2003 roku zrozumiał, że jego przyszłość leży w  zakresie projektowania i założył warsztat Siergieja Machno. Eksperymenty, nowe technologie, szalone pomysły, spontaniczność i nieprzewidywalność, tak można scharakteryzować projektanta na co dzień, jednak gdy wchodzi on do warsztatu, staje się poważnym, zorganizowanym i odpowiedzialnym liderem. Jego dzień pracy jest skrupulatnie podzielony i zaplanowany, tak aby pomieścić jak najwięcej ważnych spotkań oraz projektów. ”Jestem otoczony przez wspaniałych i kreatywnych ludzi. Codziennie realizują się moje marzenia, a ja sam jestem o krok bliżej do poznania siebie. Moje projekty kreują mój świat, gdzie człowiek żyje w zgodzie ze swoją duszą, tworząc prosto z serca. Jestem wdzięczny siłom wyższym za to, że mogę projektować. Za to, że mam energię do tworzenia i że wraca ona do mnie ze zdwojoną siłą. Mam nadzieję,że również ją poczujesz gdy zobaczysz nasze prace” – mówi artysta.

Obecnie Sergey tworzy kolekcje unikatowych przedmiotów, z powodzeniem buduje domy, hotele, miasteczka, domki, wdraża projekty wnętrz mieszkań, restauracji, biur i butików z jego osobiście zaprojektowanymi meblami i elementami dekoracyjnymi,angażuje się również w projekty społeczne.

Autorska pracownia Machno licząca 23 pracowników, zrealizowała dotychczas już 360 projektów, architekci zostali wyróżnieni 67 nagrodami, a ich prace ukazały się w ponad 100 publikacjach. Poniżej przedstawiamy szczególnie ciekawe projekty i zapraszamy do obejrzenia ich większej ilości na stronie internetowej: mahno.com.ua

Biblioteka Botan

Biuro Dizaap

Biuro Makhno

Kino

Bar Dogs and Tails

Soul SPA

Apartament

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE