Chorzów: Powstanie przedszkole z ogrodem na dachu

Edukacja przedszkola jest bardzo ważna dla wszechstronnego rozwoju dziecka.To miejsce które  może pomóc dziecku w zdobyciu doświadczeń,o jakie w domu często trudno. Korzyści są bardzo szerokie, obejmujące społeczny, intelektualny, emocjonalny, językowy oraz ruchowy rozwój dziecka.

Architekci z  katowickiego biura Franta Group zaprojektowali projekt przebudowy dawnej szkoły w Chorzowie, która zamieni się w przyjazne dla dzieci przedszkole.

przedszkole_franta01

Projekt obejmuje dobudowanie do dawnej szkoły bryły, która będzie stanowić dodatkowy  element zabudowy. Powstanie elewacja z kolorowymi pasami, dzięki której w każdym pomieszczeniu będzie dominowała inna barwa.

W budynku znajdzie się patio, pełniące również rolę sali audiowizualnej, a schody znajdujące się wewnątrz, staną sie jednocześnie widownią . Jak podkreśla architekt Maciej Franta, chce aby to miejsce w przyszłości funkcjonowało nie tylko jako zamknięte przedszkole, ale dzięki organizowanym wydarzeniom stało się miejscem przyjaznym również dla okolicznych  mieszkańców. 

przedszkole_franta03

Najciekawszym pomysłem projektantów jest zagospodarowanie powierzchni dachu. Powstanie  ekologiczny ogród dla dzieci. Maluchy będą mogły uprawiać warzywa i zioła, które posłużą im do przygotowania smacznych posiłków dla siebie oraz swoich kolegów.

przedszkole_franta02

Już w tym roku ruszy budowa nowoczesnego, kolorowego przedszkola w Chorzowie

źródło zdjęć: silesiadzieci.pl

Aneta Pełka

 

 

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE