Tagi:

DIY – śnieżny słoik

Zwykły słoik wypełniony odpowiednimi dodatkami przemienia się w dekorację przypominającą sławne kule z zagranicznych filmów na święta. Jego wykonanie nie stanowi nic trudnego! Doskonale sprawdzi się jako dekoracja, może też stanowić małą rekompensatę za prawdziwy śnieg, za którym tęsknimy.

Z twarzą przyklejoną do szyby i szerokim uśmiechem – tak obserwuje się pierwsze opady tego magicznego pyłu! Dzieci szaleją, a dorośli, choć czasem nie okazują entuzjazmu na zewnątrz, w większości cenią sobie panującą wokół specyficzną aurę. Co jednak robić w sytuacji, gdy zima jest kapryśna i powoli tracimy już nadzieję na to, że wokół zrobi się biało? Możemy stworzyć sobie swój własny, miniaturowy, zimowy krajobraz. Z tego śniegu nie ulepimy bałwana, ani nie pojeździmy po nim na sankach, ale z pewnością nacieszy nasze oczy. Instrukcję wykonania znajdziecie poniżej!

Co będzie potrzebne? 

słoik w dowolnym rozmiarze wraz z zakrętką
modelina
biała farba lub spray ( jeśli nie masz gotowej, białej zakrętki do słoika)
małe figurki ( pamiętaj, aby ozdoby były wodoodporne)
biały brokat
woda
gliceryna
klej

Jak to zrobić?

  • Zacznij od oczyszczenia słoika, który ma zostać użyty do stworzenia ozdoby – umyj go, wypoleruj i dokładnie wytrzyj.
  • Najlepiej wybrać słoik z białą zakrętką, jeśli jednak takiego nie posiadasz pomaluj zakrętkę białą farbą lub sprayem i odstaw do wyschnięcia.
  • Figurki przyklej za pomocą modeliny lub dobrego kleju do wewnętrznej powierzchni zakrętki. Dla ciekawszego efektu możesz musnąć je brokatem. Jeżeli wybrane przez ciebie elementy są bardzo małe, spróbuj zrobić pod nimi podest z modeliny.
  • Do słoika wlej zimną wodę zostawiając około 1cm wolnego miejsca. Następnie dodaj około pół łyżeczki brokatu i pół łyżeczki gliceryny.
  • Posmaruj wewnętrzną część zakrętki klejem, a potem ją zakręć. Pozwoli Ci to połączyć ją ze słoikiem na tyle mocno, by nie wyciekła z niego woda.
  • Słoik powinien stać prze całą noc, a najlepiej przez 24 godziny. Dzięki temu klej będzie miał czas, aby wyschnąć.

Zainspiruj się ! 🙂

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE