Tagi:

DNA „Decotive” czyli print+design

Decotive to sklep z plakatami przeznaczonymi do aranżacji wnętrz. Fascynuje ich wszechobecna kultura sitodruku na świecie oraz niecodziennie odmiany papieru. Inspiracji szukają w ciekawych wnętrzach. Te trzy składowe nazywają swoim DNA. Stawiają na jakość, estetykę oraz moc typografii. Przy zabawie z tekstem, Eksperymentują z formą i kolorem.

246-kwadraty3488-27_1292-lovethatjazz2586-reflected2

Marka Decotive zaczęła przyciągać projektantów, których autorskie serie możemy znaleźć juz w sklepie. Jedna z nich warta uwagi to Konglomerat Marcina Szmidta. Jest to seria plakatów o polskich miastach i charakterystycznych dla nich przykładów powojennego modernizmu. Przedstawia obiekty, które przez jednych traktowane są jak bękarty, przez innych jak symbole miast, w których się znajdują. Zamysłem nie jest jednak wartościowanie, a podkreślenie ich integralności z tkanką miejską, której są nieodłącznym elementem.

886-warszawa882-wroclaw

Kolejna nowość to prace wrocławskiego projektanta Tomka Kurka (Peak21), którego twórczość była publikowana m.in. W Echos od the Future wydawnictwa Gestalten.

http://shop.gestalten.com/echoes-of-the-future.html

872-wazony894-beztytulu5888-beztytulu2892-beztytulu3

Czekamy na owoce współpracy z ilustratorką Joanną Gniady oraz tatuażystą/ilustratorem Mariuszem Trubiszem, z którymi trwają rozmowy.

Decotive to marka, która poza swoją główną linią projektowaną przez założyciela Mateusza Gzika, będzie mieć w swoim portfolio od kilku do kilkunastu zaprzyjaźnionych twórców z Wrocławia. Trwają przymiarki również, do stacjonarnego Concept Store, w którym będzie księgarnia, dobra kawa, ciekawie zaprojektowane pamiątki, a na zapleczu studio graficzne.

l3UmbbyBao09r3LxJaH87U3WevNFfkMpsyMQr9ARENk        m3LBOS-P4TIXtdsiowG5ajGx5CMN6xbfxbqrV775xK8        UCWJsOmj32B5RMTmIbx231lW4maOFKPJTQQD6snNcP0

Więcej prac możecie podejrzeć na:

http://www.decotive.com/

 

Agnieszka Graczykowska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE