Tagi:

Dom, który wybudujesz maksymalnie w 60 dni

Domy modułowe stają się coraz bardziej popularne. W dużej mierze ze względu na fakt, że można je postawić w niewiele ponad miesiąc. Domy modułowe szkieletowe są gotowe do zamieszkania w 40-60 dni od dnia budowy. To jednak nie koniec zalet. Ze względu na swoją konstrukcję, można  je stawiać  w bardzo trudnych warunkach gruntowych, o ile nośność jego stropu będzie wystarczająca i otrzymamy zgodę na budowę. W razie potrzeby możemy dom zdemontować, przenieść w inne miejsce i ponownie zmontować dokupując np. kolejne moduły. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.

tfgfg

Domy modułowe, jak sama nazwa wskazuje, mają kształt modułów czyli sześcianów. Elementy do ich  budowy w 80% przygotowywane są w fabryce, dzięki czemu ich budowa jest zdecydowanie krótsza.

asde

Gotowe elementy, moduły domów łączy się na przygotowanych wcześniej fundamentach. W sprzedaży dostępne są domy modułowe z keramzytobetonu i  domy modułowe szkieletowe.

gfgf

Konstrukcję domów modułowych z keramzytobentonu oparta jest na ramie stalowej wypełnionej keramzytobetonem. W przypadku domów szkieletowych elementy nośne ścian i stropów są zrobione albo z drewna( suszonego komorowo, struganego i fazowanego oraz impregnowanego) lub  ze stali ocynkowanej.

Domy modułowe w większości przypadków są oddawane w stanie surowym zamkniętym. Istnieje możliwość zakupu droższej wersji domu modułowego  z częściowym wykończeniem wnętrz. Firmy oferują zakup domu m.in. z zabudową kuchenną, garderobą i szafami.

ssss

 

Źródło : http://freshome.com/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE