Tagi:

Dom na wzgórzu o nietypowej konstrukcji dachu

Dom usytuowany na wzgórzu zazwyczaj gwarantuje przepiękne widoki. Architektom z biura GilBartolome udało się dodatkowo zmaksymalizować ten efekt poprzez nietypową konstrukcję dachu, umożliwiającą jeszcze pełniejszą obserwację krajobrazu.

Projekt ‚Casa Del Acantilado’ hiszpańskich architektów oznacza – dom na wzgórzu. Oprócz wspaniałej lokalizacji na skraju góry, budynek wyróżnia się kapryśnym, falowanym dachem. Konstrukcja nawiązuje do architektury secesyjnej, w szczególności twórczości Antonia Gaudiego, który nienawidził prostych linii, dlatego też tworzył budowle o falowanych murach i bezkształtnych oknach rozmieszczonych w dowolnych miejscach. Projektanci zadbali jednak o to, aby ich budynek nawiązywał do obecnie panujących trendów: jest minimalistyczny, nowoczesny i umiejętnie wpasowany w otoczenie.

Górna część domu ma kojarzyć się ze skórą smoka oraz morskimi falami, dolna zaś ma za zadanie kontynuację naturalnego stoku. Całość podzielono na dwie kondygnacje: na pierwszym piętrze znajduje się salon oraz basen, a na drugim zlokalizowano sypialnie oraz zwisające balkony, które mają przybliżać domownikom życie przy morzu.

Unikalne kształty tworzą atrakcyjnie prezentujący się na zewnątrz obiekt, zaś zastosowanie trudnych i oryginalnych konstrukcji z pewnością warte jest efektu, jaki przynosi możliwość delektowania się widokiem na rozciągające się poniżej Morze Śródziemne. Architekci potwierdzając duży wysiłek włożony w pracę zaznaczają, jak ważny był dla nich elementy współpracy z innymi ludźmi. ”To kwestia nadziei, zaangażowania i współpracy pomiędzy deweloperem, architektami oraz resztą specjalistów, którzy uczestniczyli w projekcie, którzy czuli, że warto jest podjąć wyzwanie i nie wahali się podjąć dodatkowego trudu”. 

Więcej projektów architektów: gilbartolome.com

cliffhouse-0-900x502

cliffhouse-2-900x634

cliffhouse-4-900x940

cliffhouse-3-900x626

cliffhouse-2BB-900x611

cliffhouse-2B-900x765

cliffhouse-10-900x517

Zobacz video:

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE