Tagi:

Dom w jodełkę – projekt wnętrza domu pracowni 081 architekci

Wnętrze jednorodzinnego domu w Lublinie zaprojektowano w oparciu o jeden materiał, który przenika przez wszystkie przestrzenie – drewniana podłoga układana w jodełkę spaja pomieszczenia w wizualną całość. Otwarty salon oraz jadalnia pod antresolą wyróżnione zostały kolorem czarnym, który od kominka przez sufit aż do ściany na piętrze tworzy przestrzenną grę w strefie dziennej. Ograniczona do minimum strefa salonu – prosta kanapa wraz z naturalnymi pieńkami oraz biblioteczka – w całości podporządkowane zostały spektakularnemu widokowi za oknem, który otwiera się na rzekę Bystrzycę.

Trójstronny kominek, który zaprojektowano na niestandardowej wysokości, jest łącznikiem między strefą dzienną a kuchenną. Jego przedłużeniem jest wyspa oparta o stalową czarną ramę, która oświetlona jest przez ozdobne żarówki w nieregularnym układzie. Główny ciąg kuchenny tworzy prosta fornirowana zabudowa, w której biała rama blatu oraz opierzeń mebli kontrastuje z wyspą.

Łazienka na parterze podzielona została na dwie strefy, które podkreślono kolorem. Materiał z podłogi przechodzi na ścianę komponując w jedno przestrzeń umywalki i prysznica. W opozycji do nich stoi zabudowa szafowa wraz z ustępem, które zamknięte są w ciemny prostopadłościan.

Główna sypialnia na piętrze, kontynuuje ideologicznie rozwiązania kolorystyczne z parteru. Łózko wraz z zabudową biurkową tworzą jeden mebel, którego prostota podkreśla jego funkcjonalność.

Podłoga głównej łazienki, tak jak i pozostałych pomieszczeń wykonana jest w drewnie ułożonym w jodełkę, które w tym wypadku przechodzi na ściany do wysokości skośnego dachu. Pozioma drewniana opaska łączy się z panoramicznym lustrem, które wizualnie powiększa łazienkę i dodatkowo w strefie umywalki oświetlone jest ozdobnymi żarówkami.

fot. Monika Filipiuk

O pracowni – piszą o sobie:

Jesteśmy młodą lubelską pracownią architektoniczną. Nasze projektowanie oscyluje w szeroko rozumianych granicach nowoczesnych trendów oraz funkcjonalnej prostoty. Przez odejmowanie niepotrzebnych upiększeń dodajemy wartości naszym projektom. W pracy twórczej nie boimy się wyzwań, przy każdym z nich prezentujemy zindywidualizowane podejście. Wszystkie nasze projekty opierają się na pomyśle wypracowanym na drodze analizy sytuacji zastanej oraz wymagań inwestora.

W skład zespołu projektowego wchodzą: Sebastian Łucjan, Przemysław Metko, Patryk Turewicz

www.081.com.pl

Avatar
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE