Tagi:

Dyskretny urok koronek w architekturze i aranżacji wnętrz

Koronka wprowadza do pomieszczeń element przytulności, który jest tak ważny dla każdego z nas. Jej ponadczasowy charakter to motyw przewodni lub subtelny akcent, dlatego gości ona również we wnętrzach i elewacjach.

bb

● KORONKA W STYLU RUSTYKALNYM

Wykorzystanie koronki podkreśla efekt sielskości i idealnie komponuje się z antykami lub postarzanymi meblami drewnianymi. Ażurowe ozdoby w rustykalnym mieszkaniu dodadzą wnętrzom przytulności i będą przywodzić na myśl dom na wsi. W tak zaaranżowanym wnętrzu nie musimy ograniczać ilości dekoracji. Im więcej ozdób, tym bardziej oryginalny klimat uzyskamy. Będzie on sprzyjał relaksowi oraz spotkaniom z bliskimi.

12

● PRZYTULNOŚĆ W LOFCIE

W chwili gdy surowość mieszkania urządzonego w stylu industrialnym okaże się zbyt przytłaczająca , ze względu na stonowane kolory czy minimalistyczne meble i ozdoby, to ascetyczność wnętrza możemy przełamać koronką. Połączenie tradycyjnej koronki z nowoczesnością pozwoli uzyskać unikatową aranżację, która wprowadzi do pomieszczenia klimat domowego ogniska.

3

● KLASYKA ZAAKCENTOWANA „HAFTEM”

Aby nadać subtelności wnętrzu oraz aby wnętrze w stylu klasycznym nie przytłoczyło nas, możemy z powodzeniem zastosować dekoracje z koronki. Ta ponadczasowa dekoracja, która potrafi zaadaptować się we wnętrzach w każdym stylu. W zależności od naszych upodobań, może ona przeważać nad innymi dekoracjami lub tylko łagodnie je podkreślać.

4Po latach umiłowania minimalizmu coraz częściej zwracamy się w stronę nieco strojniejszych rozwiązań i dekorujemy swoje wnętrza panującymi w świecie mody już od XIX wieku koronkami.

W zależności od rodzaju koronki i natężenia użycia tego motywu , tworzymy przy ich pomocy pełne ciepła i swojskości aranżacje w rustykalnym stylu , wiejskim i dworkowym, urokliwe, romantyczne wnętrza lub eleganckie, zmysłowe aranżacje w stylu glamour . Motywy koronkowe nadają się jednak również do ozdabiania bardziej nowoczesnych wnętrz. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się jako pojedynczy, w miarę prosty akcent, przełamujący minimalistyczny lub kolorystyczny aranżacji, ale nie burzący spójności wnętrza.

Zdjęcia: domosfera.pl, Corian.pl, kolekcja płytek Moli paradyz.com.pl, galeria handlowa Sukcesja Łódź

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE