Tagi:

Fotograf wbił kobiecie kolce w twarz!

Współcześni artyści nie boją się kontrowersji. Są świadomi, że tylko mocny bodziec jest w stanie przemówić do ich odbiorców. Doskonale obrazuje to przerażająca wizja przyszłości Evgeny’ego Kazantseva czy zbiór fotografii “Preservation” autorstwa Blake’a Little. Do grupy odważnych fotografów i grafików, którzy nie boją się za pomocą swoich prac głośno krzyczeć o swoich przekonaniach jest Cal Redback.

plesn

paprotka

Artysta słynie z bardzo nietypowych zdjęć. Francuski fotograf i grafik tworzy surrealistyczne przeróbki, obok których nie można przejść obojętnie. Najnowsze prace Francuza noszą nazwę “Treebeards” i są połączeniem ludzkich portretów ze światem roślin. Kolekcja doskonale obrazuje to, że ludzie wywodzą się ze świata fauny i flory i są nieodłączną częścią ekosystemu, niestety często bardzo destrukcyjną.

mech

Postaci ludzkie w połowie zostały zastąpione przez różnego rodzaju rośliny- róże, mchy i paprocie. Artyście udało się osiągnąć niesamowicie realistyczny, imponujący efekt, który dogłębnie przemawia do wyobraźni i wyczula na to, że tak jak ludzie niszczą przyrodę, tak i ona może odwrócić się przeciwko człowiekowi i doprowadzić do jego zagłady.

bw

Źródło zdjęć: calredback.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE