Tagi:

Fotorealistyczne rysunki architektury

Umiejętność skupienia na najmniejszych detalach – to talent, który posiada pracujący na co dzień w Londynie Ben Johnson. Spod jego rąk wychodzą niezwykle dokładne rysunki, które przy pierwszym spojrzeniu do złudzenia przypominają zdjęcia.

Prace artysty inspirowane są dekoracyjną architekturą Islamu. Malarz współpracuje ze sporą grupą specjalistów, z których każdy posiada inne, unikalne umiejętności. Tworzenie pojedynczego projektu odznaczającego się fotograficzną precyzją trwa miesiące, a nawet lata i wymaga zastosowania wielu różnych narzędzi: farb, sprayów, ołówków, czy też specjalnych maszyn do cięcia.

Niesamowita koncentracja artysty jest wynikiem między innymi praktykowania technik medytacji oraz wieloletniego studiowania kultury buddyzmu. Na co dzień emanuje od niego duży spokój, osobiście uważa, że opanowanie i uwaga to jedne z najważniejszych elementów w malarstwie. Jego zainteresowania obejmują także architekturę. ”Poza malarstwem, jestem zafascynowany geometrią” – mówi. ”Uwielbiam obserwować co ludzie potrafią zrobić własnymi rękoma, dla mnie budynki są przejawem ludzkich ambicji, a także współpracą pomiędzy tym co sobie założymy, a tym co umiemy zrobić”.

Nie zawsze był doceniany, lecz dziś galerie z jego twórczością odwiedza wielu zainteresowanych. Przyznaje, że warto było iść własną drogą, obecnie w wieku 68 lat wciąż spełnia się w swojej pracy, która jest dla niego nieustannym wyzwaniem i jednocześnie źródłem satysfakcji. Jedna z lokalnych mieszkanek miasta, które malował John powiedziała mu: ”kupiłam pocztówkę z Twoją pracą bo myślę, że żaden inny obrazek nie pokazuje tego miejsca tak dobrze, jak oddaje to Twoja wizja”.

Więcej informacji: benjohnsonartist.comhyperallergic.com

Further progress of painting for Sharjah festival of Islamic Art #sharjahculture #Shj #Shj.culture #uae #exhibition #painting #sacredgeometry #courtyardofthemyrtles #artist #alhambra #alhambrapalace #moorisharchitecture #granada #spain #islamicart #islamicpattern #islamiccraftsmanship #architecture #nasirid #studio

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ben Johnson (@benjohnsonart)

Zobacz video:

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE