Tagi:

FUNKCJONALNY PODZIAŁ DUŻEJ PRZESTRZENI

Wydzielanie stref to rozwiązanie nie tylko dla dużych przestrzeni. Prawdziwym wyzwaniem jest funkcjonalne podzielenie lokalu na potrzeby użyteczności publicznej.

 

1

Konieczne jest wówczas zastosowanie odpowiednich technik aranżacyjnych. Funkcjonalny podział przestrzeni w naturalny sposób wprowadza strefy potrzebne do normalnego funkcjonowania poszczególnych działów.

2

Choć otwarta przestrzeń to najbardziej ergonomiczne i funkcjonalne rozwiązanie,  a wnętrze typu open space daje więcej swobody sprawiając wrażenie przestronniejszego, to coraz częściej dominuje trend,  w którym zwraca się uwagę na prywatność i ciszę  w miejscu pracy.

3

Wyznaczanie granic, czyli wyodrębnianie stref w otwartej przestrzeni to bardzo trudne zadanie. Najpopularniejszym sposobem na zorganizowanie przestrzeni jest zastosowanie ścian gipsowo-kartonowych, opracowanie nowego układu pomieszczenia i zyskanie dodatkowego lokalu.

4

Ścianki działowe ze szkła – szklane elementy w postindustrialnych budynkach, tj. ściany czy drzwi idealnie komponują się zarówno w tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrzach. Wykorzystywane najczęściej w przestrzeni biurowej lub służące jako zabudowa przestrzeni wystawowej coraz częściej występuje jako metoda na zorganizowanie przestrzeni jako open space.

5

Dzięki tak wyodrębnionym przestrzeniom można stworzyć namiastkę prawdziwego biura np. dla 2 osób przy czym wrażenie otwartej przestrzeni nie zostaje  zaburzone.

6

Transparentne, wykonane ze szkła drzwi lub ścianki działowe sprawiają, że naturalne światło swobodnie dociera do wnętrza. Jeśli nadmiar światła niekorzystnie wpływa na przestrzeń biurową lub salę konferencyjna z rzutnikiem można zastosować nadruk na szkle lub mleczne zabarwienie.

7

Do wieloformatowych ścian szklanych istnieje możliwość zamontowania rolet bądź żaluzji. Podział przestrzeni za pomocą szkła wprowadza do wnętrza lekkość, a przede wszystkim dużo światła dziennego.

8

Łatwy system montażu umożliwia szybką instalację ścianek, a także umieszczenia w profilach przewodów elektrycznych, gniazd lub przełączników. Systemy szklanych ścian są wykonane z tzw. szkła bezpiecznego dla użytkowników – odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Maria Majewska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE