Tagi:

Hackball – zabawka XXI wieku, dzięki której twoje dziecko same zaprogramuje swoją grę

Widok dziecka przed komputerem, ze smartfonem w ręku czy przed telewizorem grającego w gry na playstation, to dziś już codzienność. Wirtualny świat stał się miejscem zabaw dzieci XXI wieku. Coś, co jeszcze 20 lat temu było niewyobrażalne i z czym wielu rodziców próbuje walczyć, dziś stało się już normalnością.

Można siedzieć i ubolewać nad tym, że dzieciakom brakuje ruchu, świeżego powietrza i kontaktu z rówieśnikami. Uważamy, że  lepszym sposobem jest wykorzystanie technologii i stworzenie nowych zabawek, godnych XXI wieku, które będą jednocześnie interesujące dla dzieci i będą umożliwiać ich rozwój i poszerzać kreatywność.

ball1

Jedną z takich zabawek jest Hackball, zaprojektowana przez biuro Map Project Office. To zupełnie innowacyjny pomysł. Piłka do programowania sterowana jest za pomocą tabletu lub smartfona. Dzieci mogą same zaprogramować swoją grę, bawiąc się piłką w pojedynkę lub w towarzystwie rówieśników. Możliwości piłki są właściwie ograniczone tylko przez dziecięcą wyobraźnie. Dzięki całej palecie wbudowanych czujników, można samodzielnie ustalić zasady gry tak, by piłka liczyła punkty, ustawić dźwięk i światło emanowane podczas zabawy.

ball1

Producenci uważają, że piłka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Aktualnie za pośrednictwem Kickstartera zabierają oni środki na rozpoczęcie produkcji. Projekt cieszy się dużą popularnością rodziców, gdyż do uzyskania niezbednych 100 tysięcy dolarów, brakuje już tylko 8 tysięcy, a zbiórka potrwa jeszcze 15 dni.

ball2

Źródło zdjęć: kickstarter.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE