Tagi:

‘Heartbeat’- instalacja z 100. 000 białych balonów

Francuski artysta Charles PETILLON wykonał  gigantyczną instalację z balonów w 19- wiecznym budynku Covent Garden Market, który znajduje się w londyńskiej dzielnicy Covent Garden – miejsce to słynie  ze spotkań artystów, cyrkowców, muzyków i osób związanych ze sztuką.

fgbhnjm,l

Instalacja Heartbeat  wykonana jest z  100. 000 białych olbrzymich balonów, które rozciągają się wydłuż łuku budynku. Delikatnie pulsujące białe światło ma na celu imitować bicie serca  i odzwierciedlać historię, energię i dynamizm tego miejsca.

v

„Kiedy Covent Garden został zbudowany w 1552 roku zmienił cały krajobraz miasta, jednak większość ludzi, którzy tu przychodzą, zapominają, że to miejsce ma swoją  długą historię. Za pomocą instalacji chciałem przypomnieć o przeszłości tego miejsca „

oooooooooooooo

Ogromny splot balonów ma 54 metrów długości   i 12 metrów szerokości.

gbhnjm,l.;

Projekt stanowi część realizowanego programu kulturalnego Covent Garden, który ma na celu przemienić dzielnicę w galerię sztuki.

„Chcę zmienić punkt widzenia ludzi, ich sposób patrzenia na miejsca, które widzą codziennie. Basen , boisko, gdybym umieścił w nich coś dziwnego, jak balony spojrzymy na to miejsce zupełnie inaczej”

Zdjęcia: Paul Grover

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE