Tagi:

Idealne miejsce do życia zaprojektowane przez grupę A-lab

„Wszystko, czego potrzebujesz” to bardzo interesujący projekt zagospodarowania przestrzeni miejskiej wykonany przez grupę młodych architektów A-lab z siedzibą w Oslo. Przedstawiono go na konkursie dla młodych architektów, który został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego 2014.

sa-lab-all-you-need-is-young-architects-in-modern-development-proestate-moscow-russia-designboom-12

Przestrzeń wielofunkcyjna

sa-lab-all-you-need-is-young-architects-in-modern-development-proestate-moscow-russia-designboom-11

Widok nocą

Głównym zadaniem postawionym przed projektantami było stworzenie kompleksu mieszkalnego, w którym każdy niezależnie od wieku i hobby będzie mógł czuć się dobrze. Zaprojektowana przez A-lab topografia jest bardzo syntetyczna. Zakłada wydzielenie poszczególnych stref wzdłuż dwóch głównych ulic. Na ich skrzyżowaniu miałaby znajdować się przestrzeń wielofunkcyjna z trawnikami, bibliotekami czy ściankami wspinaczkowymi. W równej odległości od bloków mieszkalnych zaplanowano przestrzeń dla osób starszych, młodzieży, place zabaw oraz idealny teren do wyprowadzania zwierząt. Każda strefa ma inny kolor, by ułatwić orientację w terenie.

sa-lab-all-you-need-is-young-architects-in-modern-development-proestate-moscow-russia-designboom-07

Strefa dla nastolatków

sa-lab-all-you-need-is-young-architects-in-modern-development-proestate-moscow-russia-designboom-09

Strefa dla osób starszych

sa-lab-all-you-need-is-young-architects-in-modern-development-proestate-moscow-russia-designboom-08

Strefa dla zwierząt

Firma A-lab w swojej koncepcji wykorzystała projektowanie parametryczne czyli takie, które zakłada nietypowe kształty budowli lub innych obiektów, by dostosować je do otoczenia i warunków środowiskowych , tym samym minimalizując zużycie energii.

Póki co, projekt pozostaje tylko wizją architektów. Niestety nie wiadomo, czy kiedykolwiek zostanie ona wcielona w życie.

Zdjęcia pochodzą ze strony desingboom.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE