Tagi:

Indyjski artysta Arunkumar HG wykonał instalację z 70,000 plastikowych korków

Ludzie powoli stają się coraz bardziej świadomi jaki wpływ na nasza planetę ma zanieczyszczenie środowiska.  Wiele osób wykorzystuje przedmioty, niegdyś uważane za odpady do wykonania różnych ciekawych przedmiotów.

Również projektanci artyści  i mają swój udział w dbaniu o środowisko. Recykling stal się pomysłem na ukazanie swojej twórczości. Artyści wykonują obrazy ze zużytych kapsułek po kawie, rzeźby ze starych części rowerowych czy krzesła ze starych znaków drogowych.

Indyjski artysta Arunkumar HG chcąc zwrócić uwagę na problem wynikający z zanieczyszczenia środowiska, wykonał projekt, który nazwał ‚droppings and the dam(n)’.

sdfghjkl; 

Rzeźba w kształcie fali, która wykonana  jest z 70 000 korków znalezionych przez projektanta, w różnych zakątkach świata, ma za zadanie zwrócić uwagę jak bardzo współczesna cywilizacja jest destrukcyjna dla przyrody i ostatecznie dla samego człowieka.

dfghjklpln droppings-and-the-damn-sculpture-by-the-sea-arunkumar-H-G-designboom-08

Kolorowa instalacja pokazuje ogromną skalę odpadów wytwarzanych przez nasz styl życia i pokazuje szkodliwy wpływu jednorazowych materiałów na nasze środowisko.

ghjkl;'l

 

Celem artysty było również pokazanie ogromnego marnotrawstwa wyrobów z tworzyw sztucznych, które przy odrobinie wyobraźni można wykorzystać na nowo.

sdfghjkl;m

 

 

Kolorowe korki  zostały starannie ułożone i związane za pomocą drutów stalowych.

Instalacja znajduje się wzdłuż wybrzeży Danii

Źródło zdjęc : http://arunkumarhg.com/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE