Tagi:

Innowacyjne projekty polskich studentów docenione na arenie międzynarodowej!

Polscy studenci po raz kolejny udowadniają, że polski design jest na najwyższym światowym poziomie.  Właśnie dostaliśmy informację, że dwie osoby  zakwalifikowały się do półfinału międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów – Electrolux Design Lab.

Innowacyjne projekty, którego tematem przewodnim były Zdrowe i szczęśliwe dzieci, zaskakują pomysłowością oraz funkcjonalnością.

 Kitchen Wizard oraz Cleanspire to urządzenia , które  maj,ą za zadanie zadbać o rozwój i bezpieczeństwo najmłodszych domowników.

 

Nauka poprzez zabawę

Kitchen Wizard (aut. Agata Hoffa) to koncepcja inteligentnego urządzenia, którego zadaniem jest stymulacja rozwoju intelektualnego dzieci poprzez zabawę. Jego obsługa jest intuicyjna, dzięki czemu dzieci nie będą miały problemu z ich obsługą . Wystarczy, że dziecko dotknie nim obiektu, który wzbudził jego zainteresowanie, a skaner rozpozna produkt, nazwie go, opisze jego kolor lub udzieli innych informacji, które zostały wcześniej zaprogramowane zgodnie z potrzebami i umiejętnościami pociechy. Dołączona opaska noszona na nadgarstku przez dziecko, pomaga zapewnić
mu bezpieczeństwo w kuchni – ma wbudowany termometr, dzięki czemu będzie ostrzegać o możliwości poparzenia.

Kitchen Wizard

 

 

Spokojny i zdrowy sen

Cleanspire (aut. Łukasz Kowalski) to projekt innowacyjnego robota, który zapewni nam zdrowy sen. Został zaprojektowany z myślą o zachowaniu naszej pościeli i materaca w czystości. Po uruchomieniu, urządzenie absorbuje wilgoć, która jest odpowiedzialna za rozwój mikroorganizmów i odświeża nasze łóżko za pomocą podmuchów zimnego powietrza. Jest wyposażony w jonizator oraz moduł Peltiera, który odparowuje zgromadzoną wilgoć. Cleanspier pozwoli dzieciom, nawet tym borykającym się z alergią, spać zdrowo i spokojnie.

Cleanspire _3

Konkurs dla ambitnych

Electrolux Design Lab to międzynarodowy konkurs dla młodych projektantów, cieszący się uznaniem na całym świecie. Co roku bierze w nim udział kilka tysięcy studentów i absolwentów z ponad 60 krajów, którzy przedstawiają zaskakujące i niezwykłe koncepcje rozwiązań dla gospodarstw domowych przyszłości. W 13-tej edycji konkursu uczestnicy zmierzyli się z tematyką „Zdrowe i szczęśliwe dzieci”. Jury wyłoniło 35-ciu półfinalistów, którzy będą walczyć o niezwykle cenne nagrody: 10,000 euro oraz półroczny płatny staż w globalnym centrum projektowania Electrolux. Trzymajmy kciuki
za naszych rodaków!

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE