Tagi:

Inspirujący minimalizm. Prosty styl we wnętrzu

Szukając rozwiązań projektowych dzięki, którym nasz dom będzie wyjątkowy i dobrze urządzony często komplikujemy wnętrze i poświęcamy na tę czynności zbyt dużo czasu i uwagi. Czasem rozwiązania proste i wydawać by się mogło oczywiste, okazują się być najlepsze i to dzięki nim nasze pomieszczenie rozkwita, uwydatniając swój potencjał. Styl minimalistyczny, który jeszcze kilka lat temu dominował i kojarzył się tylko z krajami skandynawskimi, dziś uważany jest za trend również w naszych stronach.

Przestrzeń urządzona w minimalistycznym stylu stawia architekturę i dobrej jakości materiały na pierwszym miejscu. Podstawą aranżacji w tym stylu są równowaga i rozważność. Wszystkie elementy takie jak meble, czy oświetlenie powinny być do siebie doskonale dopasowane, zaś całe wnętrze powinno być czyste i wolne od zbędnych drobiazgów oraz detali. Nic nie powinno rozpraszać naszej uwagi, abyśmy bez przeszkód mogli skupić się na prostej urodzie przestrzeni. Ważne jest, aby rezultatem końcowym było miejsce świeże, sprzyjające relaksowi i odprężeniu, co w przypadku coraz częstszego obecnie zabieganego trybu życia staję się bardzo cenną wartością. Dzięki takiemu urządzeniu dom staje się azylem, który zaspokoi nasze najróżniejsze potrzeby.

Poniższe wnętrze urządzone jest przy wykorzystaniu prostych w formie rozwiązań oraz ograniczonej palety barw. Dominującym odcieniem jest tutaj biel, której charakteru dodaje zieleń z pojawiających się gdzieniegdzie roślin. Meble mają surowy kształt, są niskie, dzięki czemu nie ograniczają widoku oraz powodują optyczne zwiększenie przestrzeni. Obejrzyjcie prezentowaną aranżację, która stanowi doskonałą inspirację do wprowadzenia stylu minimalistycznego do własnego wnętrza.

minimalist-low-profile-furniturelow-profile-bedroom-setminimalist-bedroom-with-low-furnitureminimalistic-kitchen-inspirationopen-plan-bathroom-inspirationgorgeous-indoor-hot-tubfloor-level-bedroom-furnituredecorating-around-low-furniturelow-coffee-table-inspirationcasual-minimalistic-home-decor

ultra-minimalistic-white-kitchen

Stylizacje: Maria Garkusha

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE