Tagi:

Instalacja z 30 tysięcy kwiatów nad głowami zwiedzających w centrum handlowym

Centra handlowe wydają się niektórym bezduszne, urządzone według schematycznej koncepcji i pełne podobnych do siebie sklepów. Nic jednak nie stoi nie przeszkodzie, aby i tu zawitała pozytywna atmosfera, która szaleje na zewnątrz.  W samym  sercu jednego z centrów handlowych londyńska artystka Rebecca Louise stworzyła instalację przypominającą swoim wyglądem magiczny, wiszący ogród z wiosennych kwiatów.  
rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-02

Kwiaty są materiałem tak wdzięcznym, iż prawie zawsze wyglądają efektownie, a miejscu, w którym się znajdują, nadają delikatności oraz świeżego wyrazu. Kiedy jednak łączymy naturalne piękno ze sztuką, okazuje się, że możemy osiągnąć jeszcze więcej! 30.000 żywych roślin różnej barwy i jakości uwiązano na łańcuchach z drutu miedzianego i zamocowano na rozległym suficie, tak aby unosiły się tuż nad głowami zwiedzających powierzchnie handlowe. Rzeźba zaprasza przybyłe osoby do podziwiania przyrody. Została zaprojektowana specjalnie po to, aby wzmacniać przyjemne oraz inspirujące oznaki, jak i  kolory wiosny – mówi Rebecca Louise . ” Zdecydowaliśmy się nazwać rzeźbę po prostu „Garten” po niemiecku ogród , zgodnie z prostą, dyskretną formą całości oraz miejsca, w którym się znajduje.

rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-03rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-01rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-05rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-04rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-06rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-08rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-09rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-07rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-010rebecca-louise-law-floral-installation-garten-bikini-berlin-concept-mall-designboom-011

źródło: designboom

Anna Czaplinska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE