Tagi:

Internetowe inspiracje w siedzibie firmy Yandex

Firma Yandex to jedno z najbardziej wpływowych  rosyjskich przedsiębiorstw w branży IT. Jest ona właścicielem największej w Rosji i ósmej na świecie wyszukiwarki internetowej. W ostatnich latach przedsiębiorstwo bardzo się rozwinęło, więc dotychczasowa przestrzeń biurowa była już niewystarczająca. Właściciele firmy zdecydowali się więc na rozbudowę i remont głównej siedziby w Sankt Petersburgu. Projekt zlecono biurze Za Bor Architects.

7

1

Nowa siedziba zajmuje około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Peter Zaytsev i Arseniy Borisenko, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za projekt, tak zaaranżowali przestrzeń, by wystrój bezpośrednio nawiązywał do działalności firmy. Pomieszczenia znajdują się po dwóch stronach 200 metrowego korytarza. Całość została utrzymana w żywych kolorach.

2

4

Najciekawsze jest zastosowanie niezwykłych obiektów 3D, które znajdują się przy wejściu do poszczególnych biur, na przykład przycisk szukaj, symbol @, strzałkę kursora czy obiekt przypominający kształtem przycisk odtwarzania muzyki.

5

3

W budynku poza biurami, znajdują się kawiarnie, restauracje oraz strefa relaksacyjna.

Zdjęcia pochodzą ze strony desingboom.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE