Tagi:

Kanapa, do której możesz się przytulić

Free Hug Sofa, zaprojektowana przez  Euna Kyoung Lee została stworzona na potrzeby wydarzenia A’Design Awards jak prosty sposób na przytulenie się, nawet jeśli w rzeczywistości nie mamy do tego okazji. Mebel jest wyrazem nowoczesnej harmonii, komfortu i funkcjonalności. 

This-sofa-will-wrap-its-arms-around-you-for-max-comfort1-830x643

Inspiracją do stworzenia oryginalnej kanapy był mały bratanek projektanta. Eun widząc swoją siostrę karmiąca malucha na kanapie, stworzył w swoim umyśle pierwszą wizję przyjaznego mebla. Głównym celem pracy artysty było szczęście i komfort samotnych ludzi. Dodając do kanapy zaprojektowane przez siebie elementy chciał, aby trzymała ona swojego użytkownika w ciepły sposób, przypominający objęcia matki, przyjaciela, kochanka, czy innej bliskiej osoby.

This-sofa-will-wrap-its-arms-around-you-for-max-comfort4-1-830x775

Osoba siadająca na kanapie może otulić się jej miękkimi uszami i poczuć się dzięki temu stabilnie i bezpiecznie. Wygodna pozycja pozwala przyjemnie spędzić czas i sprzyja relaksowi. Jak podkreśla pomysłodawca Free Hug Sofa odpoczynek i dziecięcy sposób relaksu są bardzo ważne i nie powinniśmy ich zaniedbywać, a w dzisiejszych czasach dzieje się to niestety bardzo często. Kanapa, do której można się przytulić, ma przypominać nam o wypoczynku i przyzwoleniu na chwilę wytchnienia. Mebel jest uniwersalny. Dobrze posłuży zarówno nastolatkom z laptopem, wszystkim tym, którzy wracają zmęczeni po pracy, czy osobom starszym, które cenią wygodne siedziska.

e66766_b08949bf6be947cbb06d7e11c2a3972e

Źródła: competition.adesignaward.com, distractify.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE