Tagi:

Kenguru – idealny pojazd dla osób niepełnosprawnych

Poruszanie się na wózku inwalidzkim po naszpikowanych wysokimi krawężnikami i schodami miastach nie jest prostą sprawą. Dla wielu osób niepełnosprawnych samodzielne przemieszczanie się poza własnym mieszkaniem jest tak wielkim wyzwaniem, że niemal nie ruszają się z domu. Wypad na zakupy czy spotkanie ze znajomymi znacznie ułatwiają specjalnie przystosowane samochody, jednak niestety są one wydatkiem, który przekracza budżet przeciętnego człowieka…

Rozwiązaniem, które już wkrótce ma pojawić się na rynku jest Kenguru. To niewielkich rozmiarów, ekologiczny gdyż napędzany energią elektryczną pojazd, w stu procentach przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Osoby na wózku mogą wjechać do samochodziku za pomocą specjalnego podjazdu. Ich wózek jest blokowany, a wszystkie funkcje sterujące przemieszczaniem się pojazdu dostępne są w kierownicy.

car5

car4

Kanguru ze względu na moc wmontowanego silnika został zakwalifikowany jako skuter, nie jako samochód, więc poruszanie się nim nie wymaga prawa jazdy. Cena jednego pojazdu ma wahać się między 35 a 40 tys. dolarów.

car3

car2

Źródło zdjęć: pocket-lint.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE