Tagi:

Krajobrazy na dywanie. Unikatowa sztuka według Alexandry Kehayoglou

Naturalne krajobrazy pięknie prezentują się na zewnątrz dlatego chętnie i często próbujemy je przenieść także do wnętrz naszych domów. Wykorzystując rozmaite sposoby, od kwiatków doniczkowych, po obrazy z drewnianymi chatkami czy wodospadem, warto jest pokusić się również o nieco bardziej fantazyjne rozwiązania. Do takich z pewnością należą rozpościerające się na podłogę oraz ściany dywany, przedstawiające różne fragmenty natury.

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-02

Alexandra Kehayoglou tworzy rzeźby dużego formatu za pomocą tkanin. W głównej mierze są to dywany, które odzwierciedlają realistyczne krajobrazy. Artystkę argentyńskiego pochodzenia szczególnie interesują procesy produkcji w obrębie rzemiosła ręcznego i sztuki użytkowej.

Każdy z dywanów powstaje w studio w Buenos Aires dzięki ręcznej pracy Alexandry. Do produkcji wykorzystywane są materiały otrzymane z fabryki, której właścicielami jest rodzina artystki. Przy użyciu specjalnego pistoletu, punkt po punkcie powstają gotowe produkty. Ze względu na dużą precyzję i dokładność proces tworzenia jest długi i żmudny, lecz wart swojego oryginalnego efektu.

Prezentowane motywy są unikalne zarówno pod względem tekstury, jak i wzorów. Niepowtarzalną paletę artystka zyskuje dzięki włókienniczym tradycjom rodzinnym. Wykorzystywane motywy, nawiązują zaś do świata zwierząt i roślin, zapraszając użytkownika do kontemplacji nad naturą i otaczającym światem.

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-07

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-09

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-10

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-03

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-04

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-06

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-05

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-11

alexandra-kehayoglou-landscape-carpets-designboom-12

Źródło: designboom

Anna Czaplinska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE