Tagi:

Ławka bumerang – funkcjonalny projekt Anny Szonyi

Projektując elementy przestrzeni publicznej designerzy muszą zwracać uwagę nie tylko na kwestie estetyczne, ale przede wszystkim na ich użyteczność. Wszystkie fantazje co do kształtu i formy nie mogą przesłonić funkcjonalności. Pomysłowość projektantów mimo tych ograniczeń nie zna jednak granic.

Wyraźnie widać to po projektach ławek. W miastach pojawiają się np. ławki pośrodku stawu, ławki przypominające leżak, ławki inspirowane makaronem, wzmacniające odporność ławki z onyxu czy fantazyjne ławki zaprojektowane przez Tomasza Chmielewskiego.

ławka9

ławka8

ławka7

Równie interesującym projektem jest “Ławka Bumerang” zaprojektowana przez Annę Szonyi. To bardzo ciekawy pomysł, który pozwala na dowolną aranżację ławki w zależności od tego ile osób chce na niej siedzieć. Można ją przerobić na rząd krzeseł z podpórkami pod ręce lub jedną dużą ławkę.

ławka6

ławka4

ławka3

Ławki Bumerang mają pojawić się na ulicach Dubaju. Władze tego miasta chcą wspierać lokalne i kreatywne inicjatywy i sprawić, by miasto stało się designerską stolicą Bliskiego Wschodu.

ławka2

ławka1

ławka

Źródło zdjęć: annaszonyi.com

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE