Tagi:

Lot pod kontrolą – zanim wsiądziesz na pokład sprawdź jakie jest prawdopodobieństwo katastrofy

Latanie samolotami w XXI wieku stało się czymś równie powszechnym jak poruszanie się samochodem czy pociągiem. Za sprawą coraz popularniejszych tanich linii lotniczych, ten sposób transportu stał się ogólnodostępny. Do tego latanie charakteryzuje szybkość, wygodna i duże bezpieczeństwo.  Samoloty są mało awaryjne, a katastrofy lotnicze zdarzają się bardzo rzadko. Mimo tego wielu ludzi boi się panicznie latać.

Linie lotnicze starają się o swoich klientów, podążają za nowoczesnymi trendami i korzystają z nowoczesnych technologii, by podnieść komfort podróżowania. Coraz częściej linie lotnicze wychodzą na przeciw oczekiwaniom i tworzą rozmaite aplikacje, które sprawiają, że przemieszczanie się samolotami staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Dostępne są między innymi aplikacje, dzięki którym można śledzić aktualny rozkład lotów i kupić bilety. Są również opcje bardziej specjalistyczne. Pionierem interesujących rozwiązań jest KLM. Aplikacja pozwala na szczegółowe monitorowanie informacji o locie. Godzinę przed odprawą można pobrać na smartfona kartę pokładową. Dzięki aplikacji można również wybrać osobę, obok której chcemy siedzieć w samolocie i wcześniej zidentyfikować ją na lotnisku.

Ciekawym rozwiązaniem jest również aplikacja SOAR, która pozwala sprawnie walczyć z lękiem przed lataniem. Pomaga ona sprawnie radzić sobie z przeciążeniami i informuje o zbliżających się turbulencjach. Na Iphona można z kolei ściągnąć “Am I going down” czyli program, który na podstawie statystyk informuje jakie są szanse na to, że się rozbijemy.

Poważnym mankamentem, z którym wielu pasażerów wciąż musi się borykać jest zaginiony bagaż. Specjalnie technologia eTag & eTrack, która działa na niektórych lotniskach,  pozwala śledzić los naszego bagażu od momentu nadania bagażu aż do odebrania go po wylądowaniu.System zapewnia również ochronę bagażu przed złodziejami.

No to fru! 😉

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE