Tagi:

Lucky Iron Fish ratuje ludziom życie

W krajach dotkniętych biedą dostarczenie organizmowi związkówktóre pełnią w ciele człowieka  ważne funkcje, jest bardzo trudne. Kambodża jest jednym z krajów na świecie, w którym co roku z powodu wycieńczenia umiera kilkaset tysięcy osób – głównie z powodu anemii. 

Z powodu anemii wiele mieszkanek Kambodży cierpi z powodu strasznych bólów głowy, a porody nawet w 20% przypadków kończą się śmiercią.

Kanadyjczyk Christopher Charles, który odwiedził  Kambodżę kilka lat temu nie mogł uwierzyć ,  jak to możliwe, że w XXI wieku ludzie dalej cierpią z powodu anemii. Postanowił zatrzymać ten proces i  wymyślić alternatywę dla bardzo drogich w tamtych rejonach suplementów diety.

rybabab 2

 

Żelazna rybka Lucky Iron Fish, to kawałek żelaza , który wystarczy wrzucić do garnka gotując wodę lub jakąkolwiek potrawę, aby wzbogacić ją w niezbędny mikroelement. 

lllllllllllllll

 

Z rybki wydziela się odpowiednia ilość żelaza, którego niedobór skutkuje anemią. Jak wynika z przeprowadzonych badań, rybka po roku wyleczyła połowę chorujących  osób.

rybabab

Dziś z rybki korzysta  kilka tysięcy rodzin,  szpitale i agencje pozarządowe, z których pomocy korzystają najbiedniejsi.

ryba kam

Oryginalny wynalazek został szczególnie  zaakceptowany przez tamtejszą ludność m.in ze względu an fakt, że ryba w kambodżańskiej kulturze przynosić ma szczęście.

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE