Tagi:

„Make” – klasyczne krzesła Garetha Neala

Współczesna sztuka użytkowa charakteryzuje się głównie wykorzystaniem nowoczesnych form i innowacyjnych technologii. Część designerów nie odeszła jednak od starych wzorców i stara się projektować w zgodzie z naturą. W ten sposób powstają ekologiczne domy, biodegradowalne miski czy trawiaste hamaki.

Maison&Objec 2015 to wystawa, na której prezentowane będą obiekty od mebli do zastawy stołowej, których projektanci szczególną uwagę poświęcili wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów oraz perfekcyjnemu wykonaniu. Jednym z elementów wystawy będzie kolekcja trzech krzeseł „Make”, wykonanych przez Garetha Neala. Brytyjski projektant tworzy głównie klasyczne, drewniane meble.

Krzesło „Brogar” nawiązuje do klasycznego krzesła Orkney, przy którego wykonaniu użyta jest słoma. Charakterystycznym elementem tego drewnianego krzesła jest plecione, słomiane oparcie.

krzeslokrzeslo2

„Hamylin” to krzesło, które Neal wykonał przy współpracy z Bill Amberg Studios. Łączy ono ze sobą dębową konstrukcję i wytrzymałe, skórzane oparcie.

krzeslo3

krzeslo4„Nadurra” jest bardzo podobna do projektu Hamylin z tą różnicą, że ze skóry wykonane jest zarówno oparcie jak i siedzenie – drewniana pozostaje tylko konstrukcja.

krzeslo6

krzeslo5

Źródło zdjęć: garethneal.co.uk

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE