Tagi:

Meld – nigdy więcej przypalonego jedzenia

Bycie perfekcyjną panią domu, wbrew temu co pokazują programy telewizyjne, nie jest prostą sprawą. Każdy chciałby stanąć w kuchni i w kilka minut wyczarować pięknie wyglądające i nieziemsko smakujące danie. Rzeczywistość jednak często okazuje się brutalna i nasze próby kulinarnego szaleństwa kończą się klęską i pizzą na telefon.

Zadanie znacznie może ułatwić Meld. To innowacyjny gadżet, który wynalazcy promowali za pośrednictwem platformy Kickstarter (zebrano niespełna 90 tysięcy dolarów, a do rozpoczęcia produkcji potrzebowano 50 tysięcy). To inteligentne pokrętło, które montuje się do kuchenki, znacznie ułatwiając gotowanie.

 meld3

Do garnka z gotującą się potrawą wkłada się specjalny termometr, który współpracuje z gałką i specjalną aplikacją na smartfonie. Gałka zastępuje człowieka, który musi ograniczyć się jedynie do dodawania poszczególnych składników. Meld w oparciu o przepisy znajdujące się w aplikacji, w odpowiednim czasie zmienia temperaturę kuchenki i informuje, kiedy należy dorzucić kolejne składniki potrawy do garnka. Takiej potrawy chyba nie da się zepsuć! 😉

 meld1

Co ważne, pomysłodawcy testowali Meld na wielu różnych kuchenkach, zarówno gazowych jak i elektrycznych, więc urządzenie jest bardzo uniwersalne. Niestety gadżet jest dość kosztowny, gdyż trzeba będzie za niego zapłacić około 150 dolarów.

meld2

To kolejny, bardzo ciekawy gadżet do kuchni. Wcześniej pisaliśmy już np o inteligentnej patelni oraz wielu innych, prostych urządzeniach, które znacznie ułatwiają gotowanie.

Źródło zdjęć: Kickstarter.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE