Tagi:

Muppetshop poleca PetiteFriture – wiosenna gra formy i światła

Designerskie meble i dekoracje francuskiej marki Petite Friture przyciągają uwagę oryginalną formą i nietypowym wykorzystaniem materiałów. W wiosennej edycji na klientów Muppetshop czekają prawdziwe dzieła sztuki. Liczy się w nich nie tylko kształt, ale też efekty świetlne – bez względu na to czy jest to lampa, czy stolik.

Stoliki nawiązujące do czystych form geometrycznych, lampy przypominające wielkie kwiaty, czy też stół „Parrot” o „ptasich” nogach – to tylko przykłady wielu interesujących rozwiązań. Petite Friture łączy ze sobą głębokie zrozumienie codziennych potrzeb i odwagę młodych twórców. Proste graficzne formy kreują nowoczesną, a przy tym wszystkim ciepłą i funkcjonalną przestrzeń.

Lampa w woalu

Jedną z nowości marki Petite Friture jest kolekcja metalowych wiszących lamp „Aura”. Prosta forma, lekkość i styl. Dla twórcy tego projektu – Tomasa Krala, najważniejszym celem było wykreowanie odpowiedniego światła o ciepłym, łagodnym odcieniu. Abażur lampy jest wykonany z aluminium o strukturze dającej efekt „przesiewanego” światła, niczym zza koronkowego woalu.

Jeśli zależy nam na niepowtarzalnym oświetleniu powinniśmy zwrócić uwagę także na lampy ścienne „Grillo”, zaprojektowane przez Elise Fouin. Surowa wręcz nowoczesność miesza się w nich z ciepłem rozchodzącego się swobodnie światła. Abażur w formie metalowego dysku sprawdzi się znakomicie zarówno w klasycznych wnętrzach, jak i w tych nieco bardziej odważnych.

1. Aura_23. BASIL_16. GRILLO9. VERTIGO_29. VERTIGO_19. VERTIGO_31. AURA_1

Stoliki utkane ze światła i „kreski”

Warto pamiętać o tym, że światło w naszym wnętrzu możemy kreować nie tylko lampami. Kolekcja „ISO A & B” to stoliki stworzone z prostych, nowoczesnych linii. Prawdziwa gra pomiędzy płaskimi powierzchniami, a „objętością”. Jak to określili twórcy, Léa Padovani i Sébastien Kieffer ze studia Pool – wszystko zależy od efektu świetlnego. To co płaskie, staje się trójwymiarowe i odwrotnie.

Proste, rytmiczne linie to także znak rozpoznawczy stolików „Hollo”. Amandine Chhor i Aissa Logerot w swoich projektach wypełniają przestrzeńpołączeniem „pustki” i „pełni”. Ich graficzne projekty urozmaicą nie tylko wnętrza, równie dobrze sprawdzą się na tarasach i w ogrodach.

Dziełami sztuki możemy też śmiało nazwać stoliki „Basil”. Blaty w formie geometrycznych brył (trapez, półkula i stożek) z naturalnego korka, osadzone w stalowej, lekkiej wizualnie konstrukcji. Stylowe połączenie efektu trójwymiarowości, prostoty formy i jednocześnie zastosowania naturalnegomateriału.

4. HOLLO2. ISO-A & ISO-B3. BASIL_1

Młode talenty

Firma Petite Friture, założona przez Amélie du Passage, kreuje trendy na rynku akcesoriów wyposażenia wnętrz od 2009 roku. Produkty marki można corocznie oglądać na wystawach międzynarodowych targów. Wśród projektantów Petite Friture znajdują się takie nazwiska jak: Claesson Koivisto Rune, Sam Baron i Noé Duchaufour Lawrance. Kreatywność, pomysłowość i talent młodych twórców to znaki rozpoznawcze Petite Friture.

Istotny moment dla marki stanowiło wprowadzenie do oferty lampy „Vertigo”, która szybko zdobyła uznanie klientów.Projekt Constance Guisseta jest lampą jednocześnie eteryczną i graficzną. Propozycją, która także podbiła serca klientów, jest lampa „Tidelight”. Pierre Favresse wykreował niepowtarzalną świetlną bryłę. Rok 2013 dał kolejny impuls – marka Petite Fruiture zdobywa uznanie w sektorze meblowym. Powstało krzesło „Market” autorstwa Noé Duchaufour Lawrance oraz Sofa „Nubilo” (projekt – Constance Guisset).

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE