Tagi:

Muppetshop zaprasza na krakowskie spotkanie dla architektów i projektantów wnętrz. Gościem specjalnym będzie Tomek Rygalik

28 stycznia 2016 (czwartek) o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dedykowane architektom i projektantom FORUM Designu. Muppetshop firma oferująca designerskie meble, dekoracje i akcesoria dziecięce uznanych światowych marek – Partner projektu – zaprasza na wydarzenie, którego motywem przewodnim będzie krzesło!

Na początku siedzieliśmy na drewnianych kłodach, potem wynaleziono kamienne narzędzia, i zaczęto robić proste meble, z czasem wciąż udoskonalane. Przez drewniane skrzynie, na których również siedzieliśmy, po krzesła zbijane z desek. Na przestrzeni czasu meble stawały się mniejsze i wygodniejsze, by w okresie biedermeier zacząć stosować zasady ergonomii. Wtedy Michael Thonet, przy użyciu swoich technik, zaczął wytwarzać krzesła na skalę przemysłową. Proces ten wciąż ewoluuje.

Rolę krzesła i siedzisk we wnętrzach, designie, i we wzornictwie przemysłowym poznacie Państwo podczas krakowskiego spotkania Forum Designu. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Tomek Rygalik. Jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów i twórca Studio Rygalik.

Tomek_Rygalik_fot_E_Winczyk_5677_720px

Wstęp wolny!

FORUM Designu,
Konopnickiej 28, 30-302
Kraków (wnętrza Hotelu Forum)

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE