Tagi:

Na salonach w Bydgoszczy

Salon Akademia Papaver to miejsce, w którym sztuka fryzjerska spotyka się z współczesnymi trendami wnętrzarskimi. Zespół Papavera tworzą ludzie, łączący zawodową pasję z designem, ale jeśli oprócz profesjonalnej obsługi cenicie sobie także doznania wizualne, nie mogliście trafić lepiej…

Salon mieści się w centrum Bydgoszczy, w zabytkowej kamienicy przy Al. Adama Mickiewicza. Prowadzony jest przez National Master Trainer`a Tomasza Bronowickiego, który związany jest z fryzjerstwem od kilkunastu lat. Około 150 metrowa jednostka mieszkaniowa została zmodyfikowana i zaaranżowana na potrzeby funkcji usługowej. Openspace`owy charakter wnętrz ułatwia pracownikom komunikację, liczne otwarcia, duże przeszklenia i jasne ściany dodają pomieszczeniom jasności. Pod względem estetycznym przeważa tu minimalizm, zarówno układ pomieszczeń jak i wystrój są niezwykle proste, jednak dzięki obecności drewnianych mebli i dodatków uzyskano efekt przytulnej, domowej atmosfery.

Dużym walorem jest oryginalny parkiet, który został odpowiednio zakonserwowany, eksponując piękne drewniane deski i bardzo modny obecnie motyw jodełki. Na uwagę zasługują także meble. Część wyposażenia pochodzi z giełd antyków organizowanych cyklicznie w mieście. Większość z nich to jednak autorskie projekty właściciela dostosowane indywidualnie do pomieszczeń, tj. biblioteka w holu wejściowym, kanapa przy recepcji czy półka na produkty włoskiej marki Davines. W  salonie zastąpiono przeżyte już plakaty z fryzurami na rzecz obrazów lokalnych artystów, gdyż od czasu do czasu oprócz szkoleń organizowane są tutaj także wernisaże promujące kontakt ze sztuką. Znaczną powierzchnię ścian pokrywają także niezbędne do pracy pasma luster, które dodatkowo uprzestrzenniają miejsce. Całości dopełniają niebotycznych rozmiarów przemysłowe lampy zwisające z sufitu, które przełamują swoistą nastrojowość akcentem industrializmu.


 

1

Hol wejściowy z zabudową biblioteczną

 

3

Przestrzeń przy recepcji i kanapa własnego projektu

 

5

Open space – przenikające się pomieszczenia

 

6

Regał naścienny z produktami włsokiej marki Davines

 

7

Recyklingowa choinka zaprojektowana z plastikowych butelek, część świątecznej dekoracji salonu

 

8

Industrialne lampy podwieszone pod sufitem w formie łuku

 

4

Kąt relaksu z widokiem na Al. Adama Mickiewicza

 

10

Strefa myjek, w tle narożny mural


W salonie często odbywają się szkolenia, na które poszukiwane są modelki, dlatego wszystkich amatorów wnętrz i inspirujących cięć zachęcamy na salony do Bydgoszczy.

Kontakt

Salon Akademia Papaver

Al. Adama Mickiewicza 3/1

85-071 Bydgoszcz

tel. kom. 601 660 605

wwwl.facebook.com/AkademiaPapaver

Dorota Piechocińska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE