Tagi:

Najdłuższy most-fontanna na świcie

Mosty to dziś nie tylko konstrukcje, które łączą dwa końce rzeki. Za sprawą kreatywnych rozwiązań architektonicznych, są one nie tylko funkcjonalne, ale i piękne. Do najciekawszych mostów na świecie należą pontonowy most w holenderskiej miejscowości Bergen op Zoom, Most Mojżesza w Halsteren, most w Abu Dhabi przypominający wydmę oraz most prowadzący na Mont Saint Michele w Francji.

fontanna3

fontanna2

Takiego mostu jak Moonlight Rainbow Fountain w Seulu nie ma jednak nigdzie na świecie. Ten wyjątkowy most, przeprowadzony nad rzeką Han, ma ponad sto metrów i jest dwupoziomowy. Niższa część przeznaczona jest dla pieszych i rowerzystów, górną zaś poruszają się samochody. W 2009 roku do mostu zostało zamontowanych blisko 10 tysięcy dyszy, do których wodę z rzeki pompuje 38 pomp (warte zauważenia jest to, że  w trakcje tego procesu woda z rzeki jest oczyszczana). Całość uzupełniona została o 10 tysięcy żarówek LED.

http://youtu.be/-8s5x4zdCPM

fontanna4

Wystrzeliwana z dyszy woda tryska na 43 metry. Przygotowano specjalne spektakle, w czasie których całość błyszczy w rytm muzyki. Na północnym brzegu rzeki można usiąść w parku Banpo Hangang i podziwiać niesamowite widowisko. Kolorowe spektakle prezentowane są od kwietnia do czerwca co kilka godzin (częściej w weekendy) i trwają piętnaście minut.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE