Tagi:

Najważniejsze wydarzenie branży kreatywnej w Lublinie – Lubelski Wzór 2017 za nami

Warsztaty, prelekcje, wystawa i laureaci nagrody Lubelski Wzór 2017. Lubelskie Centrum Konferencyjne wypełniło się po brzegi ludźmi skupionymi wokół projektowania i myślenia projektowego.

Projektanci mieli możliwość prezentacji oferty oraz uczestnictwa w warsztatach rozwijających kompetencje projektowe oraz z zakresu budowania marki. Przedsiębiorcy odkrywali wagę i szerokie zastosowania designu w działalności biznesowej. Obie grupy uzyskały też niepowtarzalną możliwość nawiązania kontaktów podczas moderowanej sesji Business Speed Dating.

W ramach konferencji kilkuset uczestników brało udział w prelekcjach prowadzonych przez doświadczonych praktyków z zakresu projektowania usług, projektowania kolektywnego, grafiki koncepcyjnej, audytów wzorniczych i architektury. W tej części swoje idee zaprezentowali między innymi Jerzy Szczepanik-Dzikowski (JEMS), Lubomira Trojan (Zamek Cieszyn) oraz Marek Okoń. Konkretne studia przypadków wykorzystania pracy projektantów i prezentacja efektów, które można osiągnąć zarówno w sferze biznesowej, jak i tworzenia wartości społecznej okazały się doskonałym przyczynkiem do dyskusji nad rozwojem współpracy wszystkich zgromadzonych na wydarzeniu środowisk.

Wieczór przywitał wszystkich pokazem mody lubelskich projektantek Aleksandry Zgubińskiej, Joanny Łubkowskiej oraz marki MOSO i dwoma energetycznymi koncertami – również lubelskich twórców: Summoo i Chonabibe. Ukoronowaniem dnia było jednak ogłoszenie laureatów Lubelskiego Wzoru 2017.

Statuetki Lubelski Wzór 2017 trafiły do duetu projektowego KABO&PYDO oraz firmy Avant. To wyróżnienie ma na celu promowanie przedsiębiorstw zarejestrowanych na obszarze województwa lubelskiego, które w swojej działalności i rozwoju wykorzystują szeroko pojęty design i współpracują z projektantami oraz projektantów, którzy prowadzą swoją działalność na obszarze województwa lubelskiego, którzy są rozpoznawalni ze względu na swoją działalność zawodową na skalę przynajmniej ogólnopolską.

Konferencja Lubelski Wzór 2017 to trzecia edycja wydarzenia mającego na celu promowanie współpracy między lubelskimi pracowniami projektowymi, firmami bazującymi w swojej działalności na działalności projektantów oraz indywidualnymi i biznesowymi odbiorcami ich usług. Celem wydarzenia jest nawiązanie nowych relacji B2B i B2C oraz promocja, edukacja i integracja środowisk twórczych i biznesowych.

Partnerami wydarzenia były między innymi Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Aliplast.

Szersza relacja oraz szczegóły dostępne na lubelskiwzor.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE