Tagi:

Naturalne piękno drewnianych okien

Każdy dom, czy mieszkanie cechuje charakterystyczna atmosfera. Bez wątpienia motywem, który nadaje domowej przestrzeni niepowtarzalny klimat, są drewniane okna. Kształt, kolor, czy wzór zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb – warto zatem w swoich decyzjach zastanowić się nad ich wyborem.

Stolarka okienna – stylowe i praktyczne drewno

Zalet drewnianych okien jest wiele. Głównym ich atutem jest to, że pasują do większości wnętrz zarówno tych nowoczesnych, wręcz surowych, jak i do eleganckich, mocno ozdobnych. Wszystko zależy od rodzaju, kształtu, stylu zdobień oraz dodatków. Naturalne piękno, szlachetność tego tworzywa i jego odnawialność, nadają mu duszę i przemawiają na jego korzyść.

Piękno naturalnego koloru

Okna z drewna dają niezastąpioną możliwość wyboru spośród szerokiej palety gatunków, które oprócz swych właściwości, posiadają duże walory estetyczne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jasną barwę drewna można również skutecznie pokryć lakierami lazurowymi lub kryjącymi, które stanowią jednocześnie warstwę zabezpieczającą. Okucia wokół okna są dostępne praktycznie w każdym kolorze.

zdjecie_nr_2

Wymarzony kształt

Okna drewniane to różnorodny kształt i wielkość. Projekty okien mogą być różne: owale, łuki, kwadraty, koła, prostokąty, rąby, elipsy, trapezy. Wszystko zależy od wyobraźni i przestrzeni, której mają być elementem. Bardzo modne są całe ściany z szyb, ale można nadać im także wyjątkowy charakter poprzez ich podział na niesymetryczne okna. Małe lufciki w ciekawych kształtach są dobrym rozwiązaniem w mniejszych pomieszczeniach, a pozwalają światłu dziennemu rozświetlić przestrzeń.

zdjecie-nr-2-1

Wyszukany styl

Dla wielu klientów ważnym wyznacznikiem wyboru drewnianych okien jest również indywidualność. Marka Urzędowski wraz z duetem Paprocki & Brzozowski stworzyli trzy linie: Pure idealnie pasującą do wnętrz nowoczesnych, surowych,  Glamour to ozdobne złote akcenty, które dodają elegancji, Love, romantyczne wykończenia nawiązujące do francuskiego stylu. W ofercie firmy Urzędowski są dostępne także 3 linie – Softline, która najlepiej komponuje się w budynkach tradycyjnych, Modern, dedykowana do budynków nowoczesnych oraz Classic, pasuje do wszystkich wnętrz. Każda z propozycji drewnianych okien marki Urzędowski posiada jeden z dwóch systemów grubości profilu – Galux i Lexo.

pb-love

Okna drewniane – inwestycja na lata

Dużą zaletą okien drewnianych jest łatwość renowacji, często wystarczy pomalować je lakierem lub wyszlifować. Rysy czy też pęknięcia są możliwe do usunięcia, co w oknach PCV jest niemożliwe. Dodatkowo drewno posiada doskonałe właściwości mechaniczne i izolacyjne. Faktem jest, że wymagają większej pielęgnacji i uwagi, ale w perspektywie czasu, koszty napraw i renowacji są tańsze od zakupu nowych okien plastikowych.

***

Marka Urzędowski jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Przez ćwierć wieku istnienia, za priorytet uznawała jakość i innowacyjność. Strategia marki zawsze opierała się na wykorzystaniu nowych technologii i rozwiązań, oddziałując tym samym na rozwój całej branży. W przemyślany sposób dobierając wyselekcjonowane partie drewna i komponentów, Urzędowski od lat nadaje pomieszczeniom wyjątkowy charakter, będąc synonimem wysokiej jakości stolarki.

 

zdjecie-nr-1-1

materiały prasowe Urzędowski

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE