Tagi:

Nowe centrum handlowe na warszawskim Wilanowie

W Miasteczku Wilanów w Warszawie w 2016 roku ma zostać oddane do użytku centrum handlowe Wilanów Park. Autorem projektu jest biuro Beg Ingenierie, które wcześniej zaprojektowało także inne warszawskie centrum handlowe – „Arkadia”. Według założeń architektów ma powstać część komercyjna oraz duży, oryginalny i wielofunkcyjny park z wydzieloną strefą sportu i rekreacji. Zadbano o to, by powstające centrum dobrze wkomponowało się w istniejącą już zabudowę.

wilanow2

wilanow1

Powierzchnia handlowa ma składać się z hipermarketu i około 100 różnego rodzaju punktów usługowo-handlowych. Przewidziano również 2000 miejsc parkingowych dla klientów. Wszystko po to, by nowe centrum było wygodne dla mieszkańców.

wilanow4

wilanow

Na terenie parku wydzielona zostanie strefa rekreacji ruchowej z dużym placem zabaw, skate parkiem, urządzeniami treningowymi oraz ze ścieżkami rowerowymi i wypożyczalnią rowerów miejskich. Sezonowo będzie można korzystać także z góry saneczkowej i lodowiska. Pomyślano również o wyciszeniu od gwarnej atmosfery centrum handlowego. W tym celu zaplanowano stworzenie sadu, w którym posadzone zostaną tradycyjne gatunki drzew: jabłonie, wiśnie, grusze czy śliwy. Zadbano także o to, by w czasie przechadzki po parku można było zrelaksować się w kawiarniach.

Źródło zdjęć urbanity.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE