Tagi:

Nowe oblicze ozdobnych roślin – precyzyjne kwiaty z porcelany

Pochodzący z Ukrainy Wladimir Kanevsky kiedyś był architektem, ale kiedy przeniósł się do Nowego Jorku nikt nie uznawał jego umiejętności i doświadczenia. Zaczął więc szukać zajęcia, które po prostu przyniesie mu jakieś pieniądze. W ten sposób narodził się pomysł tworzenia kwiatów z porcelany.

the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-6__880

Wladimir pracował by zarobić na życie i nienawidził swojego zajęcia. Pomimo to, jego dzieła stawały się coraz bardziej popularne, interesowali się nimi między innymi bogaci kolekcjonerzy. W późniejszym okresie kwiaty zaczęły docierać do Europy i trafiały nawet do królewskich kolekcji. Kiedy Władimir miał około 50 lat, stworzył kolekcję dla samego Diora. W tym czasie artysta powoli zaczął odzyskiwać równowagę między robieniem czegoś dla pieniędzy, a swoją pasją jaką jest rzeźba. Obecnie mówi, że w końcu może traktować swoje kwiaty jako sztukę, nie przymusową formę zarobku. Jego prace pojawiają się wśród wystaw na całym świecie, a on sam kocha to co robi.

the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-7__880

Porcelanowe cuda wychodzące z pracowni Wladimira zachwycają precyzją wykonania. Dopracowany jest w nich każdy szczegół, dzięki czemu wyglądają niemalże jak prawdziwe. Wszystkie utworzone modele są ręcznie malowane przy użyciu dokładnie odwzorowanych z przyrody kolorów. Artysta tworzy różne gatunki roślin, a kupujący mogą z nich tworzyć najróżniejsze bukietowe kompozycje.

the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-11__880

the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-10__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-9__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-12__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-8__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-5__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-4__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-3__880the-ukrainian-man-who-grows-porcelain-flowers-2__880

”Lubię kwiaty, ponieważ mają swoją logiczną strukturę – tak jak w architekturze. Każdy kwiatek ma swoją indywidualną budowę tak jak dobry budynek ”- mówi Kanevsky. Artysta podkreśla, że obecnie przeżywa najlepszy okres dla swojej kariery. Naprawdę trudno uwierzyć, że jego kwiaty nie są dziełem natury, a ludzkich rąk!

źródło: boredpana

Anna Czaplinska
SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE