Tagi:

Nowoczesna przestrzeń publiczna w podlubelskiej wsi

Góra Puławska to niewielka miejscowość niedaleko Puław w województwie lubelskim, w której mieszka zaledwie 2200 osób. Do tej pory miejscowość słynęła z XVIII-wiecznej dzwonnicy i plebani oraz ruin Dworku Myśliwskiego, zniszczonego w czasie II wojny światowej. Od 2014 roku miejscowość może się również pochwalić nowoczesnym placem, którego projekt został wykonany przez architektów z biura 3XA.

plac

Projektanci z wrocławskiej pracowni otrzymali zadanie, by zaaranżować wcześniej niezagospodarowany fragment przestrzeni w samym centrum miasta i przekształcić go w przestrzeń rekreacyjną i miejsce spotkań mieszkańców. Architekci doskonale sprostali temu zadaniu, projektując zróżnicowane strefy, które odpowiadać będą rozmaitym gustom mieszkańców – m.in. strefę, w której można organizować niewielkie imprezy plenerowe, część z dużymi, podestowymi ławkami czy zadaszone altany ze stolikami. Znalazło się również miejsce dla stojaków na rowery. Całość została uzupełniona rozmaitą roślinnością.

plac1

Projekt został wykonany na zlecenie Gminy Puławy. Plan zatwierdzono na przełomie 2011 i 2012 roku i został zrealizowany w 2014 roku. Działka ma powierzchnię 1325 metrów kwadratowych.

plac2

Źródło zdjęć: architektura.muratorplus.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE