Tagi:

Pedalist – velomobile na każdą pogodę

Posiadanie prawa jazdy powoli staje się rarytasem. Nowe przepisy, które weszły w życie w poniedziałek, przewidują m.in  odebranie prawa jazdy na 3 miesiące, w przypadku  przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wiele osób zapewne odczuje zaistniałą sytuacją.

W takim przypadku pozostanie im do wyboru: komunikacja miejska, rower lub dla bardziej zniecierpliwionych, zamożniejszych i wygodniejszych-  taksówka.

l,mm

Patrząc na mode na zdrowy tryb życia, większość zapewne wybierze drugą opcję . Rowerem jednak ciężko jeździć kiedy nie sprzyjają temu warunki atmosferyczne. Co prawda możemy zakupić parasol na rower, który będzie nas chronił przed opadami i wiatrem, ale nie zagwarantuje takiego komfortu jak jazda samochodem.

zzzzzzzzzzzzzzzz

Na Kickstarterze pojawił się projekt, który łączy w sobie zdrowy tryb życia i komfort jazdy samochodem.

fghjkl;'

Pedalist to rower, który wygląda jak samochód. Jedynym elementem, który różni go od tradycyjnego auta jest to, że, zamiast stacyjki ma pedały- pojazd napędzany jest siłą ludzkich mięśni.

dfgjm

Miniaturowa bryka ma 86 centymetrów szerokości,  kierunkowskazy, światła i dach nad głową.

m,.'.lm

Pojazd  idealnie sprawdzi się w  każdych warunkach atmosferycznych.

1

Patrząc na jego gabaryty i materiały z jakich został wykonany, osoba nim jeżdząca będzie musiała mieć dużo siły w nogach, szczególnie kiedy będzie jechać pod górkę…;)

kjnjbj

Twórcy zakładają, że Pedalist do produkcji trafi już w połowie 2015 roku. W sprzedaży będzie dostępny również w wersji w silnikiem elektrycznym .

Źródło : Kickstarter

 

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE