Tagi:

Pierwszy hotel na świecie obsługiwany przez roboty

W mieście Sasebo na południowym zachodzie Japonii otwarto hotel obsługiwany przez roboty. Henn-na Hotel to bardzo futurystyczne miejsce, w którym goście są  obsługiwani  przez androidy zwane „actroidami”.

ghjkl

Gości hotelu wita recepcjoniste-dinozaur , recepcjonistka-humanoid  lub robotyczny recepcjonista – każdy z „pracowników” mówi czterema językami: japońskim, chińskim, koreańskim i angielskim. Mowie towarzyszy gestykulacja i intonacja głosu .

fghjkl;

Goście rejestrują się za pomocą panelu dotykowego, a następnie oddają swój bagaż pod opiekę zautomatyzowanego rotota-wózka, który wiezie go do jednego z 72 pokoi. Robot dostarczy również do pokoju zamówiony posiłek.

aaaaaaaaaaaaaaaaa

To jednak nie wszystko. Odwiedzający nie dostają do pokoju karty ani kucza , jak miało to dotychczas miejsce. W hotelu zainstalowana jest technologia rozpoznawania twarzy.
zzzzzzzzzzzz

Ekskluzywne pokoje hotelowe zostały wyposażone w innowacyjny system wentylacji powietrza –panele, które  dopasowują temperaturę w pokoju przy pomocy fal elektromagnetycznych.

ghjjghkjl

W  hotelu brak włączników światła. Światło zapala się i gaśnie po poleceniu głosowym.

jjlklodcf

Według EFE istnieje małe prawdopodobieństwo, by podczas pobytu w hotelu klient spotkał jednego z 10 osób, które tam pracują. Są jednak tego plusy. Za pokój 1-osobowy zapłacimy około 60 dolarów, a za 3-osobowy – 153 dolarów.

Źródło :http://www.h-n-h.jp/en/

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE