Tagi:

Plastikowe drogi zastąpią asfalt

Tworzywa sztuczne to z jednej strony  przekleństwo przemysłu, z drugiej ich łatwa technologia produkcji oraz właściwości  (wytrzymałość, odporność na stłuczenie) sprawiły, że możemy je spotkać niemalże w każdej dziedzinie życia.   Niestety ich proces rozkładu i szkodliwość dla środowiska okryły je złą sławą. Plastikowe produkty nie ulegają naturalnemu rozkładowi.

Ludzie coraz bardziej stają się świadomi jaki niekorzystny wpływ na nasze środowisko mają sztuczne tworzywa. Wiele osób wykorzystuje przedmioty, niegdyś uważane za odpady do wykonania różnych ciekawych przedmiotów. Projektanci artyści  mają również swój udział w dbaniu o środowisko.

Firma VolkerWessels postanowiła wykorzystać, fakt ogromnej ilości plastiku znajdującego się na dnie oceanu  i użyć go do budowy dróg.

Plastikowe drogi będą one tanie w produkcji, a ich budowa będzie trwała zdecydowanie  krócej, niż w przypadku asfaltu.  Mają one wytrzymywać temperatury od -40 do 80 stopni Celsjusza, co oznacza, że będą trzykrotnie żywotniejsze od dróg asfaltowych.

ggggggg

Drogi wykonane z plastiku będą w środku puste. Ma ta umożliwić  umieszczenie  w nich wszystkich potrzebnych przewodów i instalacji.

Władze Rotterdamu jako pierwsze zainteresowały się konceptem. Pierwsze plastikowe drogi maja pojawić się tam w ciągu 3 lat.

en.volkerwessels.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE