Tagi:

Polak na podium konkursu Electrolux Design Lab 2014

Wielokrotnie pisaliśmy już o konkursie Electrolux Design Lab, prezentując bardzo interesujące pomysły młodych projektantów. W tegorocznej edycji swoje prace zaprezentowało 1700 studentów z całego świata. Zwyciężył projekt Chinki Pan Wang. Wśród nagrodzonych nie zabrakło również Polaka. Na najniższym stopniu podium stanął Michał Pośpiech.

hunter

lotus

electrolux-5-2-2

W 2014 roku najlepsze wrażenie na jury zrobił projekt Chinki Pan Wang, która stworzyła koncepcję Future Hunter Gatherer. Pan uznała, że w dobie zakupów w supermarkecie niewiele osób ma świadomość tego, skąd rzeczywiście pochodzi żywność. Zaprojektowany przez nią hologram daje użytkownikowi możliwość zagrania w grę, w której będzie on mógł zapolować na swoje mięso, złowić rybę czy zebrać warzywa i owoce. Informacje o zdobyczach klienta miałyby być wysyłane do pobliskiego sklepu, a następnie gotowe produkty byłyby dostarczane do jego domu.

Druga nagroda powędrowała do Fulden Dehneli z Turcji. Designerka zaprojektowała urządzenie Lotus służące do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Michał Pośpiech. Polski projektant wymyślił UrbanCONE. Urządzenie w kształcie meduzy miałoby być receptą na oczyszczanie wysoko zurbanizowanych miast ze szkodliwych toksyn.

Zdjęcia pochodzą ze strony: electroluxdesignlab.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE