Tagi:

Pracuj tak, jak Ci wygodnie – nawet na leżąco!

Wielogodzinna praca przy komputerze wymaga odpowiednio zorganizowanego miejsca. Każda profesja charakteryzuje się nieco odmienną aranżacją przestrzeni, jednak jeden aspekt pozostaje niezmienny: pracując przy komputerze, najwięcej czasu spędzamy siedząc. Chyba nikt więc nie ma wątpliwości, iż będąc w  biurze, czy wykonując pracę w coraz popularniejszy, zdalny sposób – prosto z domu, potrzebujemy odpowiednio wyprofilowanego siedzenia.
Zastanów się, czy Twoje krzesło, przy którym wykonujesz swoje zawodowe obowiązki, jest wystarczająco wygodne?
extreme-focus

Dla wszystkich przeciążonych długimi godzinami spędzonymi w jednej pozycji i zmęczonych dyskomfortem z tym związanym kalifornijski start up proponuje idealne rozwiązanie – system Altwork station. Przygotowanie projektu oraz wdrożenie go w życie zajęło blisko 5 lat i kosztowało ponad milion dolarów. Efektem działań jest innowacyjne połączenie klasycznego biurka z wygodnym fotelem oraz magnesami pozwalającymi utrzymać mysz i klawiaturę.

focus1

Przy wyglądający niczym wyjętym wprost z filmów science-fiction sprzęcie, można przybierać najróżniejsze pozycje: siedzieć, stać,lub leżeć i dalej pracować. Umożliwiają to cztery specjalne tryby pracy: stojący, regularny, współpracy – w którym odchylamy monitor, oraz skupienia – umożliwiający pracę na leżąco. Przełączania pomiędzy trybami dokonuje się za pomocą niewielkiego  panelu wbudowanego w biurko.

jenny

standing1Planowana data pojawienia się Altwork Station w sprzedaży, przewidywana jest na drugą połowę przyszłego roku. Produkt dostępny będzie w różnych wariantach kolorystycznych, jego wymiary dostosowane będą do standardowych szerokości drzwi, tak aby jego przenoszenie nie stanowiło żadnych niedogodności, ponadto jak wynika z testów zadowolone powinny być z niego osoby o różnej budowie ciała. Zastanawiacie się, gdzie są minusy ? Niestety, cena produktu szacowana jest na około 6 tysięcy dolarów. Wysokie koszta to częsta wada w przypadku odkrywczych, technologicznych nowości. Dodatkowo wynagradzać powinna to jednak wysoka jakość produktu. Gwarancja obejmować będzie okres 5 lat, chociaż jak podają producenci, sprzęt powinien posłużyć w dobrej kondycji przynajmniej 10 lat.

Zobacz jak działa fotel:

Więcej informacji: altwork.com

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE