Tagi:

Restauracja z drzewem w środku

Hanoi to drugie co do wielkości miasto w Wietnamie. Powstało w drugim wieku przed naszą erą. W starożytnej części miasta można zobaczyć mnóstwo zabytków i spotkać rośliny, które mają po kilkaset lat. W takiej okolicy nie jest łatwo zbudować coś nowego, co będzie miało współczesną formę a jednocześnie będzie komponowało się z otoczeniem.

Cheering-Restaurant-00001

Cheering-Restaurant-00009

Sztuka ta udała się projektantom z wietnamskiego biura H&P Architects, którzy idealnie wkomponowali Cheering Restaurant w staromiejskie otoczenie. Architekci wykorzystali to, co zastali. Nie zniszczyli rosnących na działce drzew, a pozwolili im rosnąć we wnętrzu restauracji. Dobudowali drewniany baldachim, który stanowi doskonały łącznik między historią a teraźniejszością.

Cheering-Restaurant-00004

Podstawowymi materiałami, które zostały wykorzystane przy budowie są szkło i drewno. Ma to funkcje estetyczne, ale również praktyczne – daje przyjemny cień w miejscu, gdzie zazwyczaj jest gorąco. Architekci pomyśleli również o ekologii. Zaprojektowali specjalny system, który gromadzi wodę deszczową i wykorzystuje ją do chłodzenia wnętrza.

Cheering-Restaurant-00005

W Cheering Restaurant można zjeść tradycyjne dania kuchni wietnamskiej. Lokal ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych i jest czynny od października 2014 roku.

Cheering-Restaurant-00007

Autor zdjęć: Nguyen Tien Thanh

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE