Tagi:

Samochód zaprojektowany przez Jacka Chrzanowskiego hitem Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych

SYRMA podbiła LXXXV Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Genewa 2015. To ultranowoczesny i bardzo elegancki samochód, który powstał przy współpracy zespołu projektantów pod kierownictwem polskiego designera Jacka Chrzanowskiego. Samochód to efekt współpracy Europejskiego Instytutu Designu w Turynie i magazynu motoryzacyjnego “Quattroruote”.

syrma4

syrma3

Sylwetka samochodu nawiązuje wyraźnie do włoskiej szkoły poprzez czystą formę nadwozia, agresywny przód i mocno przerysowany tył. Kosmicznie wyglądający pojazd dzięki napędowi hybrydowemu osiąga moc 900KM.

syrma2

W aucie brakuje bocznych szyb, które zostały zastąpione wyświetlaczami, dającymi kierowcy znacznie większe pole widzenia. Nie ma również przednich reflektorów, a w ich miejsce zamontowano lasery, które poza ostrzeganiem innych użytkowników drogi przed nadjeżdżającym pojazdem służą również kierowcy, gdyż są skanerem, który wyłapuje potencjalne przeszkody. Przed samochodem pojawia się czerwona linia, która informuje kierowcę o drodze hamowania, w zależności od osiąganej prędkości.

syrma1

ryrma5

SYRMA została uznana za jeden z najbardziej interesujących pojazdów koncepcyjnych genewskich targów. – W trakcie salonu w Genewie padła jednak propozycja zakupu Syrmy. Było dwóch zainteresowanych – chiński biznesmen i szejk ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Żadnego z nich nie interesowała cena, tylko termin, w jakim możemy dostarczyć samochód – mówił w wywiadzie dla “Dziennik.pl” Jacek Chrzanowski.

syrma7

syrma6

Chrzanowski to nie jedyny Polak, który podbija rynki motoryzacyjne. Wcześniej pisaliśmy już o Pawle Czyżewskim, który jest autorem projektów niesamowitych samochodów.

syrma

Autor zdjęć: Jacek Chrzanowski

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE