Tagi:

Sky Habitat – apartamentowiec z basenem na 38. piętrze

Moshe Safdie to mieszkający w Kanadzie architekt żydowskiego pochodzenia. Jego filozofia projektowania budynków opiera się na równowadze pomiędzy funkcjonalnością i wygodną, użytecznością i ekologią. Stara się przy tym zadbać również o względy estetyczne. Wszystkie te aspekty znalazły ucieleśnienie w Sky Habitat – najnowszym projekcie pracowni Safdiego w Singapurze.

To kompleks dwóch wież, które połączone zostały za pomocą tarasów, na których umieszczone zostały baseny (najwyższy na 38. piętrze!) i skwerki. Tym sposobem mieszkańcy bez opuszczania wieżowca mogą spędzać czas wolny i relaksować się na świeżym powietrzu. Bryła jest bardzo lekka i ma jak gdyby ażurową formę.

singapur6

singpur5

singapur4

Projektant bardzo dobrze wstrzelił się we współczesne azjatyckie trendy. W dynamicznie rozwijających się miastach kolejne drapacze chmur rosną jak grzyby po deszczu. W takich warunkach każdy skrawek zieleni jest na wagę złota. Na “Podniebnym Osiedlu” skwerki i balkony apartamentów to prawdziwa zielona oaza. Mieszkający w takim otoczeniu ludzie będą czuć się wyśmienicie.

singapur

singapur1

Źródło zdjęć: skyhabitat.com.sg

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE