Tagi:

Sky pool: podniebny basen w Londynie

W dzielnicy Nine Elms w Londynie powstanie podniebny basen.  Sky Pool będzie swego rodzaju pomostem między dwoma luksusowymi apartamentowcami. 

Pomysłodawcą jest Sean Mulryan, prezes i dyrektor generalny Ballymore Group, który po trwających półtora roku konsultacjach z inżynierami i projektantami specjalistycznych akwariów podjął decyzje o budowie kompleksu.

a

„Chciałem zrobić coś, czego do tej pory nikt jeszcze nie dokonał. Nie da się ukryć, że przejrzysta struktura to efekt postępu technologicznego, który nastąpił w ciągu ostatniej dekady „ – mówi Sean Mulryan

as

„Sky pool„ znajdzie się na wysokości dziesiątego piętra, będzie mieć 1,2 m głębokości, 5 m szerokości i 25 m długości. Akrylowe tafle z których zostanie wykonany, będzie miały zaledwie 20 cm grubości!

fdsa

 

„Pływanie w tym basenie będzie  wyjątkowe. Każdy, kto do niego wejdzie, będzie się czuł, jakby pływał w powietrzu „ – dodał dyrektor generalny Ballymore Group

eye_150821_skypool1.jpg.CROP.promo-large2 (1)wertghdfgf

Projekt budynków wzbudził ogromne zainteresowanie. Przed podjęciem budowy, w 2012 roku  mieszkania w pierwszym budynku zostały wszystkie sprzedane  – czyli trzy lata przed planowaną budową.  Cena za mieszkanie waha się od 602 do 940 tys. funtów (od 3,5 mln zł do 5,5 mln zł).

Kompleks budynków, według planów, zostanie oddany do użytku w 2018 roku .

Źródło :http://www.dailymail.co.uk/

 

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE