Tagi:

Studenckie konkursy IKEA

W tym roku IKEA w ramach projektu „Studenckie metody” organizuje trzy różne konkursy, dzięki którym uczniowie szkół artystycznych mają szanse zaprezentować swój talent szerszemu gronu. Pierwszy z nich dotyczy aranżacji wnętrz, w drugim zadanie polega na zaprojektowaniu produktu, natomiast trzeci nawiązuje do umiejętności sprzedażowych. W zgłoszonych projektach najważniejsze są kreatywność oraz sposób wykonania, nie wolno również zapominać o spójności z filozofią firmy.

20151_colm01a_01_PH121271

CZAS LENISTWA I ZABAWY DLA RODZINY 2 + 2.

Konkurs ten przeznaczony jest dla wielbicieli designu. Zadanie polega na zaprojektowaniu salonu o powierzchni 400 cm x 500 cm używając elementów wyposażenia IKEA. Pomieszczenie powinno odpowiadać indywidualnym potrzebom rodziny o modelu 2+2 (rodzice + dwójka dzieci w wieku szkolnym). Duży pokój to centrum każdego domu, gdzie rodzice i dzieci spędzają większość swojego wolnego czasu, dlatego oprócz klasycznej funkcji wypoczynkowej warto zwrócić uwagę na elementy, przy których koncentruje się wiele aktywności życia rodzinnego. Ponadto należy uwzględnić kolorystykę oraz wielkość danego pomieszczenia.

PRODUKT JAKIEGO JESZCZE NIE BYŁO.

Skierowany do osób cechujących się dużą przedsiębiorczością konkurs polega na zaproponowaniu dobrze przemyślanych, innowacyjnych pomysłów na produkty. Autorzy muszą zastanowić się, jakiego produktu brakuje w asortymencie sklepu, pożądana jest umiejętność wczucia się w potrzeby klienta oraz jego trybu życia. Nagroda jest nie zwykle zachęcająca – limitowana edycja produktów IKEA sygnowanych nazwiskiem zwycięzcy, dopuszczona do sprzedaży w całej Polsce oraz nagroda pieniężna. Głównym zadaniem konkursowym, jest odpowiednie zaprezentowanie pomysłu z uwzględnieniem opisu potrzeb, jakie realizuje. Przedstawić należy pomysł z dokładną argumentacją, nazwę dla produktu oraz prognozę sprzedaży. O całą resztę zadbają projektanci oraz specjaliści z zakresu sprzedaży i marketingu.

MISTRZOWIE SPRZEDAŻY.

Zadanie konkursowe polega na przedstawieniu nowego procesu zakupowego materaca oraz zaprezentowaniu go w dowolnej formie. Autor pomysłu powinien krok po kroku wskazać wybraną drogę do klienta oraz sposób pomocy, który zaproponuje przy dokonywaniu wyboru materaca. Zagadnienie wymaga szczególnie kreatywnego podejścia. IKEA podkreśla, iż nie oczekuje skomplikowanych pomysłów, najbardziej ceni zaś proste, lecz innowacyjne rozwiązania.

IKEA jest aktywnie działająca firmą, której dużą popularność można obserwować również w Polsce. W związku z prężnym rozwojem poszukuje pomysłów, które odpowiadałby na potrzeby wielu ludzi, dobrze przemyślanych oraz innowacyjnych. Konkursy oprócz wyłonienia najlepszych projektów, mają za zadanie stworzenie nowych możliwości dla młodych ludzi oraz pokazanie firmy jako przyjaznego miejsca pracy. Zgłoszenia do wszystkich trzech konkursów można nadsyłać do 31 stycznia 2016 r.

Więcej informacji : studenckiemetody.pl

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE