Tagi:

Sygnalizacja świetlna, która uczy tolerancji

Homoseksualizm jeszcze do niedawna był tematem tabu. Ludzi kochające osoby o tej samej płci były wykluczone ze społeczeństwa i „leczono” ich  prądem. Brak tolerancji często prowadził do tragedii.  Osoby homoseksualne  z obawy o własne życie i zdrowie ukrywały swoją orientację. Dziś małżeństwa homoseksualne powoli stają się normą, a na całym świecie powstają happeningi i kampanie mające walczyć z homofobią.

W Wiedniu powstała nawet sygnalizacja świetlna, która ma uczyć tolerancji dla osób o odmiennej orientacji. Od kilku dni mieszkańcy i turyści, przechodząc przez ulicę, mogą m.in. zobaczyć na sygnalizatorach świetlnych postaci trzymające się za ręce.

eertgyhj

Dotychczas zmodyfikowano 50 sygnalizatorów. Przechodni mogą na nich zobaczyć  pary heteroseksualne i   homoseksualne: gejowskie czy lesbijskie.  Wizerunkom towarzyszy serduszko.

serduszko

Sygnalizatory powstały w ramach akcji, która ma na celu uzmysłowić obywatelom, że wszyscy jesteśmy wolnymi ludźmi i mamy prawo do swojego stylu życia oraz wyborów.

rtgbv

Do końca czerwca,  w stolicy Austrii odbędzie się  kilka imprez nawołujących do tolerancji,  wśród nich tęczowa parada i Life Ball, czyli największa europejska impreza charytatywna, poświęcona zbieraniu środków na pomoc dla chorych na AIDS i dla nosicieli wirusa HIV.

SHARE OR SAVE THIS POST FOR LATER USAGE